Zamknij
REKLAMA

sobota, 09.11, godz. 9.00

skansen Sierpc

Bilety: wstęp na teren obiektu jest płatny

już od godziny 9.00 z parku etnograficznego na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu radiowa Jedynka nadawać będzie swoją popularną, weekendową audycję „Jedyne takie miejsce”. Dziennikarze Sława Bieńczycka i Roman Czejarek wraz z zaproszonymi gośćmi będą rozmawiać m.in. o średniowiecznych początkach miasta, o bursztynowym szlaku, dzięki któremu miasto zawdzięczało dynamiczny rozwój na przełomie X i XI wieku, a także o sukiennikach sierpeckich, słynących z bardzo dobrego sukna, którzy otrzymali w 1509 roku od króla Zygmunta Starego zezwolenie na prawo stempla gwarantującego jakość.

Dziennikarze odwiedzą także m.in. karczmę, dwór i kościół – czyli przeróżne zakątki Muzeum Wsi Mazowieckiej oraz zajrzą do sierpeckiej biblioteki.

Audycja od 9:00 do 12:00.  A do godz. 14:00 Sława Bieńczycka i Roman Czejarek będą do dyspozycji słuchaczy, mieszkańców, turystów – z radiową kuchnią i anegdotami.

Co tydzień dziennikarze radiowej Jedynki odwiedzają miejsca jeszcze nie odkryte lub zapomniane. Audycja podróżnicza „Jedyne takie miejsce” (godz. 9.00-12.00) ukazuje piękno Polski, a prowadzący za każdym razem udowadniają, jak inspirujący i fascynujący jest nasz kraj, jak bogatą mamy historię i jak wiele można „zobaczyć” słuchając radia. W programie nie brakuje wędrówek szlakami turystycznymi, rozmów z ludźmi, którzy dzielą się ze słuchaczami swoimi pasjami i miłością do miejsc, w których żyją.

 

Więcej informacji: jedynka.polskieradio.pl.