Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
13:22, 27.01.2023
„Zbrojna agresja Rosji na Ukrainę spowodowała bardzo trudną sytuację na rynkach paliw, co przekłada się również na wyższe koszty wytwarzania energii elektrycznej i ciepła. Specyfika rynku ciepła, który w przeciwieństwie do rynku energii elektrycznej ma charakter lokalny, a dodatkowo zasady taryfowania wytwarzania ciepła są odmienne w przypadku ciepłowni i jednostek kogeneracji, powoduje, że odbiorcy w poszczególnych miastach w różnym stopniu, terminie i z inną częstotliwością odczuwają podwyżki cen ciepła. Wejście w życie ustawy ochroni odbiorców przed wysokimi kosztami ciepła, a jednocześnie pozwoli wytwórcom ciepła na jego produkcję w oparciu o zatwierdzoną przez prezesa URE taryfę” - komentuje ustawę wprowadzającą mechanizm ograniczenia podwyżek cen ciepła Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. oraz prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych.
10:13, 27.01.2023
Polskie Linie Lotnicze LOT rekrutują młodszy personel pokładowy. Aby dołączyć do podniebnej elity, trzeba znać angielski w stopniu komunikatywnym, mieć wykształcenie średnie i umieć pracować w grupie. Liczy się też prezencja i nienaganne maniery. Na zakwalifikowanych kandydatów czeka cały świat lotowskiej siatki połączeń.
09:01, 27.01.2023
POLREGIO podpisało umowy ramowe z czterema producentami taboru na dostawę najnowocześniejszych składów elektrycznych. FPS H. Cegielski, Pesa Bydgoszcz S.A., Newag S.A. i Stadler Polska mają dostarczyć przewoźnikowi - w ciągu trzech lat – 200 komfortowych, funkcjonalnych pociągów z wifi i klimatyzacją. To rekordowe zamówienie dla polskiej kolei regionalnej.
08:34, 27.01.2023
Grupa PGE prowadzi strategiczny dla polskiej energetyki program kablowania sieci średniego napięcia (SN). Do 2026 roku PGE zwiększy udział podziemnych linii kablowych na terenie swojego działania do min. 30 proc.. W tym celu Grupa PGE nabyła pierwszą w Polsce tej klasy maszynę do układania kabli energetycznych pod ziemią.
00:00, 27.01.2023
Wisła Płock zaliczyła znakomity początek tego sezonu w rozgrywkach Ekstraklasy. Końcówka rundy jesiennej nie była jednak już tak udana w wykonaniu tego zespołu. Czy Nafciarze po raz kolejny wejdą na wysokie obroty? W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej zmierzą się na wyjeździe z walczącą o utrzymanie Lechią Gdańsk.
13:23, 26.01.2023
Kredyty i pożyczki są ważną częścią planowania finansowego. Mogą być wykorzystywane do pokrycia głównych wydatków, konsolidacji zadłużenia, a nawet zapewnienia krótkoterminowego rozwiązania problemów z przepływami pieniężnymi.
10:43, 26.01.2023
Odfrankowienie kredytu to często realny sposób na wyjście z trudnej sytuacji. Nie każdy jest jednak w stanie poradzić sobie z całym procesem samemu. Pomocna może się okazać osoba, biegła w dziedzinie prawa, ale warto tu wybrać specjalistę szczególnie w dziedzinie prawa finansowego. Właśnie dlatego przedstawiamy poniżej zbiór porad, jak wybrać radcę prawnego lub adwokata do odfrankowienia kredytu.
09:23, 26.01.2023
W tym roku, podczas 31. Finału, po raz trzeci serca marki Lovela i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zabiją tym samym, gorącym rytmem. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo małych i dużych Lovela kolejny raz łączy siły z WOŚP, dokładając cegiełkę w walce z groźną dla życia sepsą. Za pomocą platformy Allegro każdy może wesprzeć zbiórkę poprzez zakup charytatywnego, emocjonalnego e-booka pełnego wskazówek dotyczących rodzicielstwa.
08:23, 24.01.2023
Tylko powszechne, bezpłatne szczepienia przeciwko wirusowi HPV (brodawczaka ludzkiego), zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców, stanowią skuteczną ochronę przed nowotworami, które on wywołuje, a nie jest to jedynie rak szyjki macicy, ale też m.in. nowotwory sromu, pochwy, odbytu, gardła czy krtani – uważają eksperci z Polski i Litwy. W ich opinii najlepszą ochronę zapewnia szczepionka o najszerszym spektrum działania – dziewięciowalentna.
00:00, 24.01.2023
Nissan Patrol to japoński samochód terenowy o długiej historii. Powstał w 1951 roku jako Datsun, na specjalne zamówienie armii. Dziś uznawany jest za jedno z najbardziej niezawodnych aut terenowych i często korzystają z niego miłośnicy off roadu. Dzięki patrolowi możesz bowiem dotrzeć do miejsc, do których większość kierowców samochodów osobowych po prostu nie dojedzie. Aby zwiększyć funkcjonalność i ładowność samochodu, zakup bagażnik dachowy Nissan Patrol. Dzięki niemu pojedziesz swoim samochodem nawet na kilkumiesięczny off road.
00:00, 23.01.2023
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchomiła specjalne telecentrum dedykowane dla lekarzy oraz dentystów, którzy uzyskali swoje kwalifikacje poza terytorium Unii Europejskiej, między innymi z Ukrainy. Każda osoba, która zadzwoni pod podany numer, otrzyma wyczerpujące informacje na temat procedur oraz dokumentów niezbędnych do otrzymania tymczasowej licencji lekarskiej uprawniającej do podjęcia praktyki lekarskiej na terytorium Rzeczypospolitej.
08:34, 20.01.2023
Pompy ciepła to energooszczędne urządzenia przeznaczone do ogrzewania i chłodzenia domu. Inwestycja w te wydajne i ekologiczne rozwiązania otwiera możliwości długoterminowych oszczędności. W czasach kryzysu energetycznego sprzedaż pomp ciepła na całym świecie, także w Polsce, bije rekordy popularności. W naszym kraju, tylko w 1 połowie 2022 zaobserwowano podwojenie sprzedaży pom ciepła w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego – podaje Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła.
13:58, 16.01.2023
Na mocy umowy zawartej pomiędzy VeloBank i PGNiG Obrót Detaliczny, klienci obu instytucji mogą korzystać z nowej oferty darmowego kredytu VeloKomfort. Umożliwia on wyrównanie opłat za gaz do stałego poziomu w ciągu roku, co jest szczególnie ważne dla zarządzania budżetem domowym w sezonie grzewczym. Nawiązanie współpracy z PGNiG Obrót Detaliczny jest elementem realizacji strategii rozwoju portfolio produktowego VeloBanku w oparciu o partnerstwa biznesowe i tworzenie dzięki nim dodatkowej wartości dla klientów.
13:07, 16.01.2023
PANEK CarSharing, największy polski operator usługi wynajmu samochodów z aplikacji w smartfonie, wraz z nowym rokiem wprowadza szereg zmian upraszczających ofertę i dostęp do samochodów. Zmiany dotyczą również cennika, w którym oprócz rozliczenia kilometrowego pojawił się pakiet dobowy z niską ceną za kilometr jazdy.
12:29, 10.01.2023
Decyzja podjęta – zamierzasz kupić telefon z rynku wtórnego lokalnie w Sierpcu albo przez internet. Niezależnie od tego, z jakich powodów wolisz używane urządzenie zamiast nowego, warto przyłożyć szczególną wagę do bezpieczeństwa transakcji. Jak wobec tego o nie zadbać?
REKLAMA