Zamknij
REKLAMA

Okiem naczelnej: Do siego roku!

18:15, 28.12.2018 |
Skomentuj
REKLAMA

felieton otwierający przedświąteczne wydanie Ekstra Sierpca (gazetę przeczytasz tutaj)

 

To już ostatnie wydanie Ekstra Sierpca Wiadomości Lokalne w 2018 roku. Właśnie mijają dwa lata, jak gościmy w Państwa domach. Kiedy w 2016 roku pisałam pierwszy felieton do nowego dwutygodnika, dłonie trzęsły mi się ze zdenerwowania. Było wiele znaków zapytania i niepewności, jak nowy tytuł zostanie przez Państwa przyjęty. Okazuje się, że chętnie po niego sięgacie, często też zaglądacie na naszego fanpage’a na Facebooku. W mijającym roku najwięcej wyrazów sympatii zebrała tam okładka, na której znalazła się zapowiedź wywiadu ze Zdzisławem Gołębiewskim, który świętował 50-lecie otwarcia swojego zakładu mechanicznego. Wiele osób składało życzenia panu Zdzisławowi, a także wspominało, jak do „Gołębia” oddawali samochód do naprawy.

Seria wywiadów z ludźmi, których większość z nas zna, ale rzadko się o nich pisze, wyraźnie przypadła Państwu do gustu. Mam zamiar ją kontynuować także w przyszłym roku. Kilka osób już wyraziło zgodę, by opowiedzieć o swoich pasjach, pracy czy rodzinie. Każdy ma swoją historię, którą warto utrwalić i pokazać innym.

W tym roku udało nam się uruchomić stronę internetową ekstrasierpc.pl, którą codziennie staramy się aktualizować, zamieszczając najnowsze informacje na temat tego, co działo się w Sierpcu i okolicach. Co jakiś czas pojawiają się nowe działy. Np. od niedawna można zaglądać na stronę, by przeczytać felietony. Sporym zainteresowaniem cieszy się dział „historia”, gdzie pojawiają się artykuły o naszych lokalnych dziejach, a także i zdjęcia. Duży ukłon należy się Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc oraz osobom prywatnym, które dzielą się z nami swoimi wspomnieniami i posiadanymi dokumentami.

Minęło kolejne 365 dni od wydania pierwszego numeru w tym roku. To były dobre dni. Dziękuję wszystkim, którzy czytają papierowe i cyfrowe wydanie. Dziękuję tym, którzy zaglądają na naszego Facebooka i stronę internetową, zostawiają tam swój ślad w postaci polubień i komentarzy. Dziękuję reklamodawcom promującym firmy na naszych łamach, samorządom lokalnym, którzy zamieszczają swoje informacje o tym, co dzieje się na ich lokalnym podwórku. Dziękuję Natalii i Jakubowi, którzy pomagają tworzyć teksty i robią wspaniałe zdjęcia. Dziękuję grafikom oraz Fundacji Inicjatyw Lokalnych „Media Polska”. Jestem wdzięczna panu Mirkowi z Płońska, który namówił mnie do podjęcia tego wyzwania. Dziękuję też rodzinie, która zaakceptowała mój nienormowany czas pracy i przyjaciołom, którzy rozumieją, że nie da się ze mną normalnie umówić. Dziękuję Państwu za wszystkie uwagi, za dobre i krytyczne słowa.

Życzę wszystkim świąt wymarzonych, kiedy nie trzeba nigdzie się śpieszyć, kiedy jest czas na powiedzenie ważnych słów najbliższym. Życzę, aby kolejny rok rozpoczął najlepszy okres w Państwa życiu, by marzenia stały się rzeczywistością, a rzeczywistość przerosła marzenia.
 

redaktor naczelna Ekstra Sierpc Wiadomości Lokalne, mol książkowy, wegetarianka, kocha prokrastynację, od lat związana z TKKF ,,Kubuś", okazjonalnie miłośniczka gotowania i pieczenia, albo gdzieś biegnie, albo pisze

Anna Matuszewska

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA