Zamknij
REKLAMA

My tak dużo od życia nie chcemy

13:42, 08.03.2019 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

Ostrzeżenie: poniższy tekst będzie ociekał szowinizmem, zatem osoby empatyczne, dążące do równouprawnienia i braku dyskryminacji proszone są o zamknięcie oczu i przejście do innego artykułu. 

 

Życie łatwe nie jest. Najgorsze, że nikt nie obiecał, że łatwe będzie i nawet nie ma kogo obarczyć winą. Chociaż właściwie to nie. Od wieków wiadomo, że wszystko jest przez mężczyzn. Zaczęło się już w raju. Adamowi się nudziło, śpiew ptaków mu nie wystarczał, leżenie na niebiańskiej łące też nie sprawiało mu większej przyjemności. Marudził, marudził i w końcu uprosił Stwórcę, żeby dał mu towarzystwo. Zatem oczywistą winą męskiego rodzaju jest, że pojawiłyśmy się na świecie. I trzeba, drodzy panowie, wziąć odpowiedzialność, a nie uchylać się od niej. Przecież absolutnie naszą winą nie jest, że istnieją dwie strony - lewa i ta druga lewa. Nie mamy też nic wspólnego z tym, że fazy księżyca wywierają na nas ogromy wpływ. Po prostu tak zostałyśmy skonstruowane, że w jednej chwili potrafimy przejść z łez szczęścia na dno ogromnej rozpaczy. Pomijając oczywiście, że najczęściej to wy się do tej rozpaczy przyczyniacie.

Nie jest też absolutnie naszą winą, że krasnoludki chowają przed wami rzeczy i ich nie możecie znaleźć, a kiedy podchodzimy, to z powrotem je podrzucają. Naprawdę nie jest tak trudno zapamiętać, że cukier stoi po lewej, po tej drugiej lewej stronie, na górnej półce, w metalowej puszcze z napisem kakao. Dziecko by przecież zapamiętało.

Nasze pretensje do was też wcale nie są wydumane. Tak, trzeba też sprzątać pod dywanem i w kącie za drzwiami. W samochodach też nikt nie zagląda pod dywaniki, a jednak je trzepiecie, sami, z własnej nieprzymuszonej woli. I wcale nie jest prościej zbierać brudne skarpetki po całym domu w momencie, gdy brakuje czystych. Wrzucenie jednej pary dziennie do kosza z brudną bielizną nie jest wysiłkiem ponad miarę i niepotrzebnym wydatkowaniem energii. A wyprasowane koszule w szafie absolutnie nie znajdują się tam dzięki elfom i dobrym wróżkom.

My rozumiemy, że możecie mieć te swoje śrubokręty i stare flanelowe koszule i że chcecie czasem obejrzeć mecz (chociaż dlaczego zawsze wtedy, gdy nadają nasz ulubiony serial?).

My naprawdę od Was tak dużo nie wymagamy. Chcemy tylko, żebyście nas kochali, przytulali, wiedzieli czego potrzebujemy, doceniali, mówili komplementy, usuwali głazy spod naszych stóp, no przecież to nie są jakieś wielkie wymagania. A że czasem nam się zamarzy weekend w spa, rejs po Atlantyku albo torebka od Chanel i kilka diamentów, bo te, jak wiadomo, są najlepszym przyjacielem kobiety, to przecież nic wielkiego.
Drodzy Czytelnicy, jeśli udało Wam się dobrnąć do tego miejsca i z należytą powagą pochylić się nad tematem, pozostaje mi już tylko złożyć życzenia Paniom z okazji Dnia Kobiet i Panom z okazji Dnia Mężczyzn. Bądźcie szczęśliwi.

(A.M)

redaktor naczelna Ekstra Sierpc Wiadomości Lokalne, mol książkowy, wegetarianka, kocha prokrastynację, od lat związana z TKKF ,,Kubuś", okazjonalnie miłośniczka gotowania i pieczenia, albo gdzieś biegnie, albo pisze

Anna Matuszewska

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone