W Szkole Podstawowej w Borkowie Kościelnym odbyła się „Olimpiada zdrowia klas II” pod honorowym patronatem wójta gminy Sierpc Krzysztofa Korpolińskiego. Wydarzenie zorganizowano w ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Zdrowo jem, więcej wiem”.
Głównym celem akcji jest promowanie zdrowego stylu życia, zapoznanie dzieci z poziomami piramidy zdrowia oraz zasadami tworzenia zdrowego ,,talerza”. Projekt edukacyjny realizowany jest pod honorowym patronatem Ministra Edukacji oraz Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Olimpiada zdrowia była podsumowaniem wszystkich działań związanych z realizacją przedsięwzięcia. Dyrektor szkoły Tomasz Zieliński oraz radna Powiatu Sierpeckiego Małgorzata Korpolińska powitali wszystkich gości i zaprosili do wspólnej zabawy. Do rywalizacji w Olimpiadzie zdrowia zgłosiło się sześć szkół z powiatu sierpeckiego. Uczestnicy brali udział w konkurencjach sportowych i edukacyjnych. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu, trzecie – Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym, czwarte – Szkoła Podstawowa w Goleszynie, piąte – Szkoła Podstawowa w Bledzewie, szóste – Szkoła Podstawowa w Sudragach. Uczniowie zostali nagrodzeni pucharami, dyplomami i pamiątkowymi medalami. Każdy z uczestników otrzymał zdrowe przekąski.
fot. SP Borkowo Kościelne
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekstrasierpc.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz