Na budynku Centrum Kultury i Sztuki został zamontowany pierwszy w naszym mieście automatyczny defibrylator. Z projektem AED dla Sierpca wystąpiło Stowarzyszenie GraMy Razem, którego prezesem jest Arkadiusz Muszyński.
W Sierpcu, przy ulicy Marii Konopnickiej rozpoczęła się budowa miasteczka ruchu drogowego. To kolejna po skateparku i podwórku Nivea inwestycja prowadzona w tym miejscu z myślą o młodszych mieszkańcach.
17 września 1939 r. nastąpił atak wojsk radzieckich na Polskę, która od siedemnastu dni broniła się przed najazdem hitlerowskich Niemiec. Zaczęła się walka na dwa fronty.
Charakterystyczny zakrzywiony stół do gry w teqballa stanął na boisku Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu. To dar od właściciela jednej z firm, który wylicytował sprzęt na jednej z aukcji charytatywnych.
Zamiast szutrowej nawierzchni asfalt, do tego chodnik, ścieżka rowerowa i oświetlenie – ulica Piłsudskiego w Sierpcu diametralnie zmieniła swój wygląd.
Nieśmiała Poetka, Bob Budowniczy, Mała Tancerka, Perfekcyjny Konstruktor, Nieśmiały Odkrywca, Szybki Bill, Mistrz Układanek – to pierwsi absolwenci Miejskiego Żłobka w Sierpcu. Ich pożegnanie zbiegło się z obchodami pierwszych urodzin placówki.
Dania restauracyjne, słodycze z kawiarni, domowe polskie jedzenie, oryginalne smaki z food trucków – sierpczanie mieli okazję popróbować różnych potraw. Jednych zachwycały domowe pierogi, innych amerykańskie pastrami, a i chętnych na rzemieślnicze lody nie brakowało.
1 sierpnia 1944 r. godzina 17.00 – data, która bardzo mocno zapisała się w historii Polski. Rozpoczęło się powstanie warszawskie, które miało tyle zmienić w sytuacji naszego kraju...