Zamknij
REKLAMA

Zajęcia SuperKoderzy w Bożewie

09:03, 15.11.2021 | SP Bożewo
Skomentuj fot. SP Bożewo
REKLAMA

 

 

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Bożewie jako jedna ze 140 szkół podstawowych z całej Polski bierze udział w SuperKoderach - ogólnopolskim programie edukacyjnym Fundacji Orange. Uczestnicy realizują ścieżkę Robo-matematycy, która łączy programowanie i treści z podstawy programowej z przedmiotu matematyka.

 

Uczniowie z klas 5 i 6 uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii. Rozwijają kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Pogłębiają także wiedzę z matematyki. Na zajęciach SuperKoderzy tworzą gry z zakodowanymi zadaniami matematycznymi. Piszą programy komputerowe z wykorzystaniem m-Bota. Bowiem w grach biorą udział także roboty, samodzielnie złożone przez uczniów.

Roboty zakupione zostały w ramach otrzymanego grantu na zakup sprzętu komputerowego w wysokości 2500 zł. Dodatkowo Fundacja Orange zapewniła dwóm nauczycielom szkolenie przygotowujące ich do przeprowadzenia zajęć oraz wsparcie doświadczonych edukatorów przez cały czas trwania projektu.

(SP Bożewo )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%