Zamknij
REKLAMA

Wsparcie dla edukacji w gminie Rościszewo

23:36, 01.04.2021 | UG Rościszewo
Skomentuj Obraz StartupStockPhotos z Pixabay
REKLAMA

 

 

 

Zdalne nauczanie postawiło nowe wyzwania przed nauczycielami i uczniami. Potrzebne są narzędzia, które zapewnią sprawną, obustronną komunikację. Gmina Rościszewo postarała się, by zapewnić wszystkim niezbędny sprzęt komputerowy.

 

Polska Cyfrowa

W ramach programu Polska Cyfrowa na wyrównywanie szans w dostępie do zdalnej edukacji Gmina Rościszewo pozyskała dofinansowanie w wysokości 99.966,00 zł.

Dla uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych w Łukomiu i Rościszewie zakupiono sprzęt komputerowy, m.in.: laptopy, tablety i dostęp do internetu. Urządzenia zostały wypożyczone dzieciom na czas nauki zdalnej, po czym wrócą do szkół i będą stanowiły ich wyposażenie.

Zakupiony sprzęt został sfinansowany z projektu ,,Zdalna szkoła” i ,,Zdalna szkoła+” w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej ze środków UE z Programu Polska Cyfrowa 2014-2020.

 

 

Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego

Gmina Rościszewo w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego realizuje projekt pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

W ramach projektu Szkoła Podstawowa w Łukomiu otrzymała pakiet wyposażenia i pomocy dydaktycznych w postaci zestawów komputerowych, laptopów, tabletów, drukarek, urządzenia wielofunkcyjnego, projektora multimedialnego, monitora interaktywnego oraz pakiet oprogramowań wspierających naukę zdalną. Ponadto czworo nauczycieli wzięło udział w szkoleniach w zakresie nauczania zdalnego. To bardzo duże wsparcie dla szkoły, ponieważ zakupione pomoce dydaktyczne i nowoczesny sprzęt IT zdecydowanie ułatwią pracę nauczycielom i wpłyną na uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego.

(UG Rościszewo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%