Zamknij
REKLAMA

Wyróżnienie dla Orkiestry Dętej OSP Łukomie

18:09, 29.09.2019 | UG Rościszewo
Skomentuj
REKLAMA

 

 

W Tłuszczu odbył się finał konkursu na najlepszą orkiestrę dętą Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich AD 2019. Wśród tych, którzy walczyli o ten tytuł, była Orkiestra Dęta OSP Łukomie.

 

W imprezie wzięło udział dziewięć bardzo różnych grup - od kameralnych, kilkunastoosobowych, po liczące prawie pięćdziesięcioro muzyków. Były zespoły młodzieżowe, dziecięce i mające w swoim składzie wykształconych muzyków. Przez pięć godzin komisja konkursowa pod przewodnictwem płk. Mariana Chmielewskiego ze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych przysłuchiwała się występom orkiestr. Zwracano uwagę na każdy element scenicznego występu. W końcu ogłoszono wyniki. Orkiestra Dęta OSP Łukomie pod batuta pana Piotra Wojtczyka, która po raz piąty reprezentowała gminę Rościszewo w tym konkursie, otrzymała wyróżnienie. W uzasadnieniu napisano: za „wierność i szacunek dla klasycznej formy orkiestry dętej ochotniczej straży pożarnej”.

 

 

(UG Rościszewo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

KabuMcykKabuMcyk

0 0

Orkiestra z Zawidza również otrzymała wyróżnienie, a orkiestra ze Szczutowa zajęła trzecie miejsce. 18:44, 30.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ekstra SierpcEkstra Sierpc

0 0

Spokojnie, również opublikujemy te informacje - każda z gmin ma osobną zakłądkę. Prosimy o cierpliwość :-) 18:56, 30.09.2019