Zamknij
REKLAMA

Sesja Rady Gminy Rościszewo

17:56, 12.06.2019 | UG Rościszewo.
Skomentuj
REKLAMA

 

W sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyła się ósma sesja Rady Gminy Rościszewo. Przewodniczył jej Jacek Bartoszewski.

 

 

Na sesji gościł poseł na Sejm RP Waldemar Olejniczak oraz wicestarosta sierpecki Jarosław Ocicki. Wójt Jan Sugajski przedstawił raport o stanie gminy Rościszewo za 2018 rok. Zmieniono uchwałę budżetową. Wprowadzone zostały do budżetu gminy środki na drogi gminne, pozyskane z PROW i FOGR oraz wprowadzono dotacje dla GOPS.  Dokonano zmian w uchwale w sprawie udzielenia pomocy Powiatowi Sierpeckiemu, dotyczącej dowożenia dzieci niepełnosprawnych do Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Sierpcu. Na wykonanie tego zadania Gmina przeznacza kwotę 8.067,60 zł.

Powołano komisję skarg, wniosków i petycji. W jej składzie zasiądą: Małgorzata Krasecka, Agnieszka Żołnowska, Andrzej Rutecki, Bogusław Piotrowski, Grzegorz Kowalczyk.  Na jej przewodniczącego wybrano Andrzeja Ruteckiego. Radni uchwalili również regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie gminy Rościszewo. Zostanie on przekazany do zaopiniowania organowi regulacyjnemu. Przyjęto także uchwałę w sprawie zaktualizowania studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania gminy Rościszewo i miejscowych planów oraz dokonano oceny zasobów pomocy społecznej dla gminy Rościszewo za rok 2018.

W związku z zakończeniem sprawowania funkcji sołtysa dziesięciu sołtysom wójt gminy i przewodniczący Rady wręczyli podziękowania i pamiątkowe albumy.

Na zakończenie sesji dyrektorzy szkół złożyli wszystkim samorządowcom życzenia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.

 

 

(UG Rościszewo.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz