Zamknij
REKLAMA

Setne urodziny Julianny Szablewskiej

10:05, 29.03.2021 | opr.red.
Skomentuj UG Sierpc
REKLAMA

 

 

Niecodzienną uroczystość obchodziła Julianna Szablewska z Borkowa Kościelnego. Seniorka ukończyła 100 lat.

 

Jubilatka urodziła się we wsi Podgórze (gmina Mała Wieś). W Borkowie Kościelnym mieszka natomiast od 1930 r. Przed II wojną światową pani Julianna pracowała w fabryce cukierków w Borkowie, której właścicielem był Kazimierz Iłowiecki. Po wojnie prowadziła gospodarstwo i wychowywała czworo dzieci. Doczekała się ośmiorga wnucząt, sześciorga prawnucząt i dwojga praprawnucząt.

Świętowanie z okazji 100. rocznicy urodzin rozpoczęła msza święta podczas której odczytany został list od biskupa płockiego Piotra Libery. Oprócz najbliższej rodziny w obchodach uczestniczyły władze powiatu sierpeckiego oraz gminy Sierpc. Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Sierpeckiego Małgorzata Korpolińska oraz wójt gminy Sierpc Krzysztof Korpoliński złożyli jubilatce życzenia, wręczyli prezenty, listy gratulacyjne i kwiaty.

– Sto lat to piękny jubileusz, który wzbudza podziw oraz uznanie. Sto lat to przeżyte wielkie wydarzenia światowe, liczne problemy lokalne i te najbliższe sercu sprawy osobiste, rodzinne. To także wspomnienie dzieciństwa, wieku młodzieńczego i lat dorosłych. Z okazji tak wspaniałego jubileuszu życzymy pani Juliannie Szablewskiej wszystkiego, co najlepsze i wielu lat w zdrowiu – powiedział wójt Krzysztof Korpoliński.

fot. Starostwo Powiatowe w Sierpcu

 

(opr.red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%