Zamknij
REKLAMA

OSP Goleszyn i odblaski

14:51, 05.03.2020 | OSP Goleszyn
REKLAMA
Skomentuj

 

 

Słaba widoczność, spowodowana niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i wcześnie zapadającym zmrokiem, powoduje że piesi na drodze są mało widoczni dla kierujących. Dlatego też używanie elementów odblasków przez pieszych może uratować życie.
 

28 lutego 2020 roku druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Goleszynie podjęli wyzwanie: #BadzWidocznyChallenge! #BeVisibleChallenge! Akcja ta została zainicjowana przez Ochotniczą Straż Pożarną w Bartągu, a do wzięcia w niej udziału strażaków z Goleszyna zainspirowały działania Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawidzu.
Druhowie z OSP Goleszyn zawiesili opaski odblaskowe na barierach przed Szkołą Podstawową im. Polskich Noblistów w Goleszynie oraz na znakach drogowych znajdujących się przy skrzyżowaniu w centrum miejscowości. Odblaski umieszczone zostały na znakach nie bez powodu. Przez skrzyżowanie w ciągu dnia przejeżdża mnóstwo pojazdów, a kierowcy nie zawsze stosują się do znaków obowiązujących w tym miejscu. Sytuacje te stwarzają ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców, a przede wszystkim dzieci, które chodząc do szkoły, przechodzą przez ruchliwe skrzyżowanie. W  akcję poprawy widoczności zaangażowała się cała jednostka OSP Goleszyn wspierana przez  Komendę Powiatową Policji w Sierpcu.

 

(OSP Goleszyn)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone