Zamknij
REKLAMA

I Powiatowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami i ich Rodzin

11.12, 01.08.2022 .
Skomentuj fot. UG Gozdowo
REKLAMA

 

 

Na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ostrowach odbył się I Powiatowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami i ich Rodzin pod patronatem Starosty Sierpeckiego oraz Wójta Gminy Gozdowo.

 

Na wspólne świętowanie przybyło wielu gości. Byli m.in. przedstawiciele władz gminy, powiatu i województwa mazowieckiego, mieszkańcy gminy Gozdowo, no i oczywiście główni bohaterowie - osoby z niepełnosprawnościami i ich rodziny. Uroczystość rozpoczęła się w kościele w Kurowie od przedstawienia w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Gozdowie pt. „Święci Piotr i Paweł – pierwsi apostołowie”. W intencji osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin odprawiono mszę św., której przewodniczył ks. biskup Roman Marcinkowski. Podczas homilii nie szczędził słów uznania i podziękowań za serce i zaangażowanie działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

 

Bądźmy razem

Po uroczystej mszy świętej nastąpił przemarsz na teren pikniku w Ostrowach. Kierownicy Ośrodków - Edyta Karczewska oraz Magdalena Nawrocka powitały przybyłych oraz podziękowały wszystkim zebranym za obecność na tak ważnym dla ich podopiecznych dniu. W tym dniu gminny budynek, stanowiący siedzibę Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ostrowach, stał się Domem Świętego Jana Pawła II w Ostrowach. Odczytano też nominację księdza Waldemara Dziewulskiego na kapelana ŚDS oraz WTZ. Podziękowania za wielkie serce, życzliwość oraz ogromną pomoc w organizacji przedsięwzięcia popłynęły również w kierunku wójta Dariusza Kalkowskiego, rodziców, podopiecznych i pracowników ŚDS oraz WTZ w Ostrowach, wolontariuszy, harcerzy, pracowników GZGK oraz wszystkich tych, którzy dołożyli swoją cegiełkę do realizacji tego podniosłego wydarzenia.

— Pamiętajmy, dobre uczynki mają większą moc niż słowa, bo mówić może każdy, ale niewielu wykona to, co powie — powiedziała mama podopiecznej Domu w Ostrowach.

 

Mała rodzina — Wielki Dom

Po przemówieniach oraz podziękowaniach nadszedł czas na programy artystyczne. Jako pierwsi swój program artystyczny przedstawili podopieczni i terapeuci ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Ostrowach. Występ przeniósł publiczność do indiańskiej wioski, w której Wielki Wódz dzielnych Indian postanowił zbudować swojemu ludowi dom. W rolę przywódcy plemienia wcielił się wójt gminy Gozdowo Dariusz Kalkowski. Uczestnicy z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ostrowach natomiast przedstawili własną historię Małego Księcia — „Moja planeta”, a para podopiecznych zatańczyła walca angielskiego. Dzieci z przedszkola w Gozdowie zaprezentowały program ,,Kopciuszek”, uczennice z Szkoły Podstawowej w Gozdowie zatańczyły układy taneczne z licznymi akrobacjami, a Krystian Pawłowski zaprosił publiczność do twista. Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Gozdowie uświetniła wydarzenie koncertem.

 

Piknik dla dużych i małych

Po części artystycznej przyszła pora na szampańską zabawę. Gości do tańca zaprosił DJ Dominik Żuchowski. Druhowie z OSP w Gozdowie dbali o ochłodzenie dla wszystkich zmęczonych upałem, oferując kurtynę wodną. Strażacy wykonali pokaz ewakuacji osoby poszkodowanej z „płonącego” auta wraz z rozcinaniem wraku. Dzieci mogły skorzystać z atrakcji w kąciku Gminnej Biblioteki Publicznej w Gozdowie, m.in. malowania na folii stretch, tworzenia zwierzaków z balonów czy zabawy z chustą animacyjną. O pyszny poczęstunek dbali pracownicy Domu w Ostrowach oraz Koło Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Gozdowo. Gwiazdą wieczoru był zespół „Baby Full”, który na dobry wieczór porwał zgromadzonych gości do tańca i wspólnej zabawy.

Sponsorami I Powiatowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami i Ich Rodzin byli: Starostwo Powiatowe w Sierpcu, prezes OSM w Sierpcu Grzegorz Gańko, Jarosław Wiśniewski, Wojciech Rychter, Anna Szpakowicz, Piekarnia Lelice, firma REM-DEKOR Zbigniew Szatkowski, Hurtownia Eurocash w Sierpcu, Bank Żywności w Płocku, rodzice uczestników WTZ w Ostrowach, Paweł Gorczyca.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%