Zamknij
REKLAMA

Coś się zaczyna, coś się kończy

23.12, 10.08.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Po czterdziestu latach pracy w oddziale chorób wewnętrznych sierpeckiego szpitala, w tym trzydziestu siedmiu latach na stanowisku pielęgniarki oddziałowej, na emeryturę odeszła Bożena Kupniewska.

 

Miała dwadzieścia jeden lat, kiedy ówczesny dyrektor szpitala dr Stanisław Rękosiewicz przyjmował ją do pracy. Po kilku latach powierzył stanowisko pielęgniarki oddziałowej oddziału chorób wewnętrznych.

— Swoją pracę zawsze traktowałam jako służbę drugiemu człowiekowi, pacjentowi, któremu trzeba było pomagać w chorobie, a nierzadko w cierpieniu — powiedziała Bożena Kupniewska.

Jako pielęgniarka była wyróżniana wieloma odznaczeniami resortowymi i państwowymi. Jednak szczególną radość sprawiło jej wyróżnienie otrzymane na gali Perzyki 2021, wręczone przez burmistrza Sierpca Jarosława Perzyńskiego za pracę na rzecz pacjentów.

 

Czas pożegnań

Ze wzruszeniem żegnali Bożeną Kupniewską współpracownicy.

— Życzymy Ci dużo zdrowia i siły, szczęścia i spokoju, możliwości podążania własną drogą rozwoju osobistego i pozytywnego patrzenia w przyszłość. Żyj tak, aby każdy dzień był niesamowity i wyjątkowy, żyj najpiękniej jak umiesz, po swojemu. Dziękujemy Ci, Pani Oddziałowa, za ogromne zaangażowanie, profesjonalizm, serce, które wkładałaś w swoją pracę. Dziękujemy za dobre rady, lojalność i wsparcie — mówili pracownicy szpitala.

Bożena Kupniewska podziękowała wszystkim za współpracę, za świetną atmosferę, która sprawiła, że razem było łatwiej mierzyć się z wyzwaniami.

— Wspólnie stworzyliśmy zespół ludzi wzajemnie szanujących się, oddanych pacjentom, a w trudnych chwilach mogących liczyć na siebie. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim życzliwym mi osobom, które spotkałam na mojej drodze zawodowej, a było ich dużo — stwierdziła pielęgniarka oddziałowa.

Pierwsze słowa podziękowań Bożena Kupniewska skierowała do dyrektora szpitala dr Stanisława Rękosiewicza. Wiele uznania miała dla zespołu, z którym współpracowała, ludzi na których zawsze mogła liczyć i którzy mogli liczyć na nią. Podziękowała również kolejnym ordynatorom oddziału chorób wewnętrznych, nieżyjącemu już dr. nauk medycznych Zenonowi Łojkowi, dr. nauk medycznych Maciejowi Misztalowi, dr Barbarze Różańskiej-Balcerowskiej, dr Elwirze Wojciechowskiej, a za bardzo dobrą, codzienną współpracę dr Agacie Biniewicz, dr Barbarze Sieklickiej , dr Sławomirowi Łojkowi i dr Pawłowi Baranowskiemu.

— Dziękuję także wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, sekretarkom i salowym oddziału chorób wewnętrznych, z którymi miałam przyjemność przez te lata pracować. Bardzo dziękuję dyrektorowi medycznemu dr. Karolowi Łukasiakowi i Naczelnej pielęgniarce Marzenie Antoszewskiej — mówiła Bożena Kupniewska.

Były też podziękowania dla rodziny i osób życzliwych, które siostra oddziałowa spotkała na swojej drodze.

— Na wasze dobre słowo, wsparcie, rady — zawsze mogłam liczyć i między innymi dlatego podsumowując mój 40-letni okres pracy na stanowisku pielęgniarki w służbie drugiemu człowiekowi, mogę z dumą i podniesioną głową stwierdzić, że okres ten był czasem wspaniałych, pięknych przeżyć. Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że czuję się spełniona i zadowolona z pracy, którą wykonywałam dla pacjentów jako pielęgniarka sierpeckiego szpitala — oznajmiła Bożena Kupniewska.

 

Podziękowania od władz samorządowych

O Bożenie Kupniewskiej nie zapomnieli też przedstawiciele władz samorządowych powiatu sierpeckiego i miasta Sierpca. Ostatniego dnia pracy odwiedzili ją m.in. wicestarosta sierpecki Sławomir Olejniczak, przewodniczący Rady Powiatu Sierpeckiego Przemysław Burzyński, radni powiatowi, burmistrz Jarosław Perzyński. Złożyli życzenia wszelkiej pomyślności i podziękowania za poświęcenie w pomocy drugiemu człowiekowi.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%