Zamknij
REKLAMA

Praca Sierpc

12:57, 05.03.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Sierpc to miasto zlokalizowane w centrum Polski. Bogate pod względem krajobrazu i gospodarki. A jak wygląda rynek pracy w Sierpcu? Czy mieszkańcy muszą się zmagać z bezrobociem? W jakich branżach najłatwiej o etat?

Według danych GUS, na koniec grudnia 2018 roku stopa procentowa bezrobocia w Sierpcu wynosiła około 16,5%. Jeśli chodzi o liczbę pracujących osób, statystyki te również nie napawają optymizmem, bowiem na 1000 mieszkańców Sierpca, pracę podejmuje jedynie 310 osób. Na koniec ubiegłego roku w samym Sierpcu było 955 osób. Można zauważyć tu nieznaczną poprawę w stosunku do grudnia 2017 roku, kiedy to bezrobotnych było 1025. W całym powiecie sierpeckim pod koniec grudnia zarejestrowanych w urzędzie było 3106 osób. 

Popularne branże zawodów wykonywanych w Sierpcu

Jeżeli szukasz pracy w okolicach Sierpca na pewno jesteś ciekawy, w jakich branżach najłatwiej tutaj o zatrudnienie. Statystyki mówią same za siebie. Najwięcej osób pracuje w rolnictwie. Nic dziwnego. Miasto otoczone jest gminami, które utrzymują się głównie z rolnictwa. Czyste środowisko naturalne sprzyja wytwarzaniu wolnych od zanieczyszczeń produktów rolnych.

Około 20% zatrudnionych jest w przemyśle lub budownictwie. Mieszkańcy pracują w fabrykach, na magazynach i halach lub wykonują prace przy elewacjach, budowie domu lub ociepleniach. Kolejne 12% mieszkańców trudni się usługami lub handlem. Jedynie 1,6% ludności Sierpca pracuje w zawodach związanych z branżą finansową oraz nieruchomościami.

Warto również wspomnieć, że wiele osób w Sierpcu prowadzi własną działalność gospodarczą. Dane GUS wskazują, że w 2017 roku w Sierpcu zarejestrowanych było około 1740 przedsiębiorstw. 

Zarobki i oferty zatrudnienia w Sierpcu

Średnie miesięczne wynagrodzenie brutto w Sierpcu oscyluje w granicach 3 716,02 zł. Nie jest więc to zły wynik, w porównaniu z innymi miastami o podobnej wielkości oraz odsetku bezrobocia. A jakie firmy chętnie zatrudniają pracowników w Sierpcu?

Na pewno nie sposób pominąć faktu, że w Sierpcu działa bardzo dużo fabryk, które zatrudniają tysiące mieszkańców. Przykładowe firmy działające w Sierpcu i zatrudniające największą liczbę mieszkańców to: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, Zakład Przetwórstwa Mięsa „Olewnik”, Kasztelan Browar Sierpc, Cargill (Polska) sp. z o.o. Wytwórnia w Sierpcu czy też Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Empegek”.

Jakie oferty pracy można znaleźć w Sierpcu? 

Oto kilka ofert pracy w Sierpcu, które można znaleźć na portalu Jobsora:

  • Kierowca kategorii C+E w kraju,
  • elektromonter,
  • pracownik sklepu odzieżowego,
  • specjalista ds. odszkodowań,
  • zastępca głównej księgowej.

Oczywiście to tylko kilka, z kilkudziesięciu ofert pracy, które można znaleźć w Sierpcu. Regularne śledzenie ogłoszeń gwarantuje szybsze odnalezienie stałego zatrudnienia.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

stanisławstanisław

0 0

Kto to pisze takie bzdety nie wkórwiajcie ludzi. 06:49, 22.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone