Zamknij
REKLAMA

Dzień Flagi

17:28, 02.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Biało-czerwone flagi zostały wywieszone przed budynkami urzędów, instytucji, domów prywatnych, w parkach, przy ulicach. Polski symbol narodowy obchodzi 2 maja swoje święto.

Dzień Flagi został ustanowiony przez Sejm w 2004 r. Chciano w ten sposób podkreślić szacunek do flagi oraz propagować wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Po raz pierwszy barwy biała i czerwona zostały uznane za narodowe 3 maja 1792. Damy w białych sukniach przepasanych czerwoną wstęgą i panowie z biało-czerwonymi szarfami obchodzili pierwszą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przez wieki wielu Polaków czciło i oddawało hołd polskiej fladze. Dziś również z szacunkiem traktuje się ten symbol narodowy. Znieważenie, niszczenie lub usuwanie flagi Polski to występek zagrożony karą grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności.

2 maja 2022 r. w Sierpcu nie odbyły się centralne uroczystości związane z Dniem Flagi. Nie oznacza to jednak, że o święcie zapomniano. Flagi powiewały w różnych częściach miasta. Strażacy podczas uroczystego apelu wciągnęli flagę na maszt.

Fot. KP PSP Sierpc

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%