Zamknij
REKLAMA

Miłość przetrwa wszystkie zawieruchy

15:24, 28.10.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Wiesława i Andrzej Piotrowscy z Sierpca w ubiegłym roku obchodzili jubileusz pięćdziesięciolecia bycia razem. Pandemia sprawiła, że na odnowienie zawarcia związku małżeńskiego oraz medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” musieli poczekać jeszcze rok.

 

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Sierpcu odbyła się uroczystość, podczas której Wiesława i Andrzej Piotrowscy podziękowali sobie za wspólnie przeżyte lata. Ceremonię poprowadziła kierownik USC Anna Kajkowska.

— Celebrowanie złotych godów to święto nie tylko zgodnych małżonków, ale także ich rodziny i przyjaciół. Para, która wspólnie przeżyła pół wieku, niezmiennie od 50 lat dzieli się radościami i stawia czoła codziennym trudnościom. Przywitanie na świecie dzieci, radość z ich sukcesów i ocieranie łez szczęścia, kiedy po raz pierwszy zostali dziadkami, to jedne z tych wydarzeń, które scementowały wspaniały związek. Pół wieku wspólnego kroczenia przez życie zasługuje na prawdziwe fetowanie — powiedziała kierownik.

Małżonkowie odnowili ślubowanie, które ponad pięćdziesiąt lat temu złożyli sobie w sierpeckim Ratuszu.

— Parą zostaliśmy w szkole średniej. Ślub wzięliśmy 21 listopada 1970 r. Mimo że w tym miesiącu nie ma „r”, to twierdzę, że to bardzo dobry czas na ślub. Poza tym miłość przetrwa każdą zawieruchę — stwierdziła pani Wiesława.

W imieniu Prezydenta RP medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wręczył małżonkom burmistrz Jarosław Perzyński.

— Życzę państwu wielu szczęśliwych lat wspólnego życia w dobrym zdrowiu, wzajemnej miłości i życzliwości najbliższych. Drodzy jubilaci, szczęśliwej drogi do kolejnych jubileuszy — mówił burmistrz.

Nie zabrakło też życzeń od rodziny (państwo Piotrowscy dochowali się trójki dzieci i pięciorga wnuków), przyjaciół i znajomych. Kieliszkiem szampana wzniesiono toast za pomyślność i dalsze wspólnie przeżyte lata.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%