Zamknij
REKLAMA

Najpiękniejsze spółdzielcze ogródki i balkony

17:40, 18.09.2021 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

„Najważniejszą cechą ogrodników jest to, że zawsze patrzą optymistycznie, zawsze są przedsiębiorczy i nigdy nie są usatysfakcjonowani. Ciągle chcą zrobić coś lepiej niż kiedykolwiek wcześniej” stwierdziła angielska poetka Vita Sackville-West. O prawdziwości tych słów przekonują się co roku członkowie jury konkursu na najładniejszy balkon i ogródek w zasobach SML-W.

 

W tym roku po raz dwudziesty szósty Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Sierpcu zaprosiła swoich mieszkańców do udziału w konkursie „Balkon – ogródek wypełniony kwiatami”. Patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Sierpca.

 

Dajecie radość

Przybyłych powitał prezes Bogusław Rynkowski, który podziękował wszystkim biorącym udział w konkursie. Do konkursu przystąpiło 61 osób. W tym roku udało się zorganizować spotkanie, podczas którego dokonano podsumowania i wręczenia nagród. Wśród zaproszonych gości byli m.in. przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Malanowski, radna Joanna Szewczykowska, członkowie Rady Nadzorczej SML-W na czele z przewodniczącym Lechem Strześniewskim, były prezes spółdzielni Józef Chmielewski, przewodniczący Zarządu Osiedla nr 7 Przemysław Burzyński oraz mieszkańcy spółdzielni.

— To państwa zaangażowanie ma znaczący wpływ na wizerunek naszej spółdzielni i tym samym naszego miasta. Każde miejsce można zamienić w piękny zakątek, czy jest to balkon, czy ogródek, tak by wszystkim dawało wiele radości — powiedział prezes.

Bogusław Rynkowski mówił również o spółdzielczych inwestycjach, między innymi o renowacji elewacji zewnętrznych budynków na osiedlu Jana Pawła II, remontach chodników i parkingów oraz o budowie nowych placów zabaw. Dariusz Malanowski podziękował konkursowiczom za udział i wkład wniesiony w upiększanie Miasta Sierpca.

 

Ławeczki przed blokiem

„Zapraszam do czarującego miejsca

na ławeczkę w kolorowym ogrodzie

tutaj spotkasz spokój i dobro

najpiękniejsze cuda nieskażonej przyrody”

Wierszem Lecha Kamińskiego „Ławeczka” prezes Bogusław Rynkowski rozpoczął wręczanie wyróżnień. Wybór poezji nie był przypadkowy. Nagrodę specjalną właściciela firmy świadczącej dla Spółdzielni usługi porządkowe Mariusza Brodzińskiego oraz Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Sierpcu otrzymał Mirosław Ambroziak za ławki, które wykonał i postawił przed blokiem przy ulicy Jana Pawła II. Mariusz Brodziński ufundował również bony podarunkowe dla Krystyny Stawskiej, Marianny Rybkiewicz, Zofii Dankowskiej, Barbary Meler, Elżbiety Mrozowicz, Barbary Gołkowskiej.

Specjalne wyróżnienia dla mieszkańców Osiedla nr 7, którzy mogli pochwalić się najpiękniejszymi ogródkami i balkonami, przygotował przewodniczący Przemysław Burzyński. Otrzymali je Mirosław Ambroziak, Barbara Meler, Grażyna Kornacka, Barbara Oleksiuk, Jerzy Pawłowski i Elżbieta Barańska.

 

Zwycięzcy konkursu

Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania. Postanowiono przyznać nagrody w dwóch kategoriach: najładniejszy ogródek i najładniejszy balkon. Po wielu dyskusjach uznano, że najciekawiej prezentował się ogródek przy ulicy Sucharskiego, którym opiekują się Grażyna Kornacka, Barbara Oleksiuk, Jerzy Pawłowski. Drugą nagrodę przyznano Annie i Tomaszowi Sobocińskim, a trzecią Aldonie Markowskiej. Zwycięzcami w kategorii najładniejszy balkon zostali Anna i Tomasz Sobocińscy. Drugie miejsce zajęła Danuta Rosińska, a trzecie Bogumiła Hercer.

Nagrody, podziękowania za udział w konkursie oraz gadżety przekazane przez burmistrza Jarosława Perzyńskiego wręczyli wszystkim uczestnikom konkursu wiceprezes Grzegorz Śramski, Grzegorz Żelasko, Alina Olszewska.

Uroczystość uświetnił występ chóru Sierpczanie, który zaśpiewał m.in. „Milion białych róż”.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%