Zamknij
REKLAMA

Witamy w naszej bajce – czyli Dzień Otwarty w Trójce

14:27, 16.02.2020 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 

Nie było długich przemówień ani multimedialnych prezentacji, ale dużo dobrej zabawy i odkrywania ciekawych rzeczy. Dzień Otwarty w Trójce spodobał się przedszkolakom, którzy odwiedzili szkołę.

 

W progach Trójki witał najmłodszych Papa Smerf. W sali gimnastycznej dyrekcja szkoły (Ewa Rycharska, Dorota Ossowska i Jolanta Chyżyńska) zaprosiła do wspólnej zabawy, poznawania i zdobywania paszportów do oddziałów przedszkolnych i szkolnych. Zanim dzieci ruszyły na zwiedzanie szkoły zespół „Trójeczki” wspólnie z młodymi adeptami zdobywania wiedzy zatańczył, śpiewając piosenkę „Witajcie w naszej bajce”. Można było wybrać ulubioną postać z krainy baśni, m.in. Czerwonego Kapturka, wróżkę z Pinokia czy Królewnę Śnieżkę i wspólnie z nią rozwiązywać zadania i odgadywać zagadki. W małej sali gimnastycznej trzeba było pokonać tor przeszkód, a w kąciku chemika tworzono chemiczne jojo i oglądano wielkie i małe wybuchy. W krainie zagadek należało rozwiązać trudne łamigłówki, a w klasie małego przyrodnika wyjaśnić, co trzeba zrobić, aby z ziarenka wyrosła rzeżucha na wielkanocny stół. Dzieci uczyły się także udzielania pierwszej pomocy. Można było też zaprogramować robota i zobaczyć, jak drukarka 3D drukuje gwizdek. Były też zabawy na magicznym dywanie, w zamku wróżki i podróż pirackim statkiem.

Mały kucharz zaprosił na smaczne przekąski, a w stołówce częstowano pysznymi goframi z bitą śmietaną i owocami. Był też popcorn i wata cukrowa.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone