Zamknij
REKLAMA

Spotkanie noworoczne samorządu Miasta Sierpca

08:58, 03.02.2020 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

Czerwony dywan, subiektywny wybór wydarzeń, nowe statuetki, do tego duża dawka humoru, szczypta ironii, trochę talentów młodych sierpczan – spotkanie noworoczne w Sierpcu nie przebiegało według ustalonego od lat szablonu.

 

Od wielu lat radni miejscy, powiatowi, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, miejskich i powiatowych jednostek organizacyjnych, urzędów, instytucji, placówek, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, związków zawodowych, klubów sportowych, spółek i sierpeccy przedsiębiorcy oraz zasłużeni dla miasta Sierpca przybywają na zaproszenie burmistrza i przewodniczącego Rady Miejskiej, by podsumować to, co działo się w ubiegłym roku. W 2020 r. organizatorzy postanowili odejść od wcześniejszych scenariuszy i poprowadzili imprezę zdecydowanie różniącą się od tego, do czego wszyscy byli już przyzwyczajeni. Burmistrz postanowił zaskoczyć swoich serdecznych gości!

 

Po czerwonym dywanie

Wejście do sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki zostało przygotowane jak na galę rozdania wielkich nagród. Goście przeszli po czerwonym dywanie, zewsząd błyskały flesze aparatów. Imprezę poprowadził dyrektor CKiSz Jarosław Żmijewski. Zebranych powitali burmistrz Jarosław Perzyński i przewodniczący Rady Miejskiej Sierpca Dariusz Malanowski. Wśród gości byli m.in. marszałek Adam Struzik, burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek, zastępca dyrektora MZDW Tomasz Dąbrowski, przedstawiciel DINO Polska S.A. Roman Żurek - dyrektor ds. inwestycji centralnych, Agnieszka Sulkowska - dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy, starostowie powiatu sierpeckiego, przewodniczący Rady Powiatu Sierpeckiego Przemysław Burzyński oraz radni miejscy i powiatowi.

Dariusz Malanowski opowiadał o planach na 2020 r. i rekordowym budżecie Miasta. Dziękował za pomoc oraz współpracę wszystkim osobom, które przyczyniają się, abyśmy „mogli cieszyć się z nowoczesnego i przyjaznego Sierpca”.

A później przyszedł czas na wielkie wejście. Najpierw, jak w teatrze cieni, zebrani mogli zobaczyć walczącego zawodnika, który swoją zawodową karierę rozpoczął w 2014 roku, wygrywając w drugiej rundzie przez techniczny nokaut. W kilkunastu walkach mierzył się z zawodnikami z miasta, powiatu i województwa. W 2018 roku ponownie obronił pas federacji WSE, tym razem w pierwszej rundzie.

- Najbardziej lubi walkę w dystansie, co widać szczególnie przez dystans do samego siebie. Ladies and gentlemen! Przed państwem Jarosław Perzyński – zapowiedział konferansjer.

Ta zapowiedź wywołała uśmiech na twarzach zaproszonych.

 

Perzyki 2019

Burmistrz z dużą swobodą zaczął opowiadać o inspiracjach, które czerpał od najlepszych podczas przygotowań do spotkania. Skoro USA ma swoje Oscary, w Cannes przyznawane są Złote Palmy, to czas, żeby i Sierpc miał swoje nagrody. Zdecydowano, że będą to Perzyki - od gałązki perzu, która się na nich znalazła. Zbieżność z nazwiskiem Perzyński była zupełnie, ale to zupełnie przypadkowa. Na wielkim ekranie kinowym burmistrz przedstawił subiektywny przegląd dziesięciu najważniejszych wydarzeń roku 2019. Gradacja napięcia była stopniowana powoli. Burmistrz mówił o inwestycjach i wielkich imprezach, które odbyły się w ostatnim roku. W czarnych kopertach znajdowały się nazwiska osób i nazwy instytucji, które otrzymały Perzyka. Byli tacy, którzy odkryli nowe hobby, czyli „hodowlę Perzyków”, gdyż zdobyli ich więcej niż jeden. Wszystko utrzymano w pełnej humoru konwencji. Burmistrz podziękował także pracownikom urzędu miejskiego za całoroczną pracę na rzecz sierpeckiej społeczności.

 

To, co najlepsze…

Spotkanie urozmaiciły występy zespołu jazzowego CKiSz, wspaniałe wykonanie utworu Blue Cafe „Freedom” przez Alicję Sulkowską, ciekawa interpretacja Katarzyny Moskal piosenki Agnieszki Osieckiej „Serdeczny mój” oraz pokaz taneczny formacji Art Dance. W rolę sportowca w teatrze cieni wcielił się Marek Figura, sierpecki sportowiec, mistrz świata w KickBoxingu.

 

 

 

Perzyki 2019

I miejsce

Rozwój inwestycji w Sierpcu. Perzyk dla firmy Dino Polska S.A., Piotra Nowakowskiego – zastępcy burmistrza i mecenasa Marcina Zasadowskiego

 

II miejsce

Otwarcie obiektów sportowych MOSiR. Perzyk dla Rady Miejskiej VII i VIII kadencji

 

III miejsce

IV Kasztelański Festiwal Smaków. Perzyk dla Adama Struzika - Marszałka Województwa Mazowieckiego i Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

 

IV miejsce

Powstanie Miejskiego Żłobka w Sierpcu. Perzyk dla Adama Struzika - Marszałka Województwa Mazowieckiego i Beaty Bronkau-Rurki - głównego specjalisty w Wydziale Inwestycji, Remontów i Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego w Sierpcu

 

V miejsce

Inwestycje miejskie 2019 za ponad 8,9 mln zł. Perzyk dla Wydziału Inwestycji Remontów i Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego w Sierpcu, Tomasza Dąbrowskiego – dyrektora MZDW i Rady Miejskiej VIII kadencji

 

VI miejsce

Pozyskanie środków zewnętrznych na edukację. Perzyk dla Doroty Ossowskiej – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3

 

VII miejsce

Sierpc w Cittaslow. Perzyk dla burmistrza Lidzbarka Welskiego Macieja Sitarka

 

VIII miejsce

Reforma edukacji. Perzyki dla Wydziału Oświaty i Kultury Urzędu Miejskiego w Sierpcu, Hanny Kurty – wieloletniej dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 i Ewy Rycharskiej – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3

 

IX miejsce

Remont ulicy Świętokrzyskiej. Perzyki dla Wojewody Mazowieckiego, Starostwa Powiatowego i Rady Powiatu

 

X miejsce

Budowa kortów przy ulicy Hermana. Perzyki dla Piotra Rzeszotarskiego i Krzysztofa Kaceprskiego.

 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone