Zamknij
REKLAMA

Oficjalne otwarcie kaplicy w Gozdowie

20:44, 20.06.2020 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

Kaplica pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Gozdowie powstała z myślą o osobach, które chcą pożegnać swoich zmarłych najbliższych, pomodlić się, powspominać razem spędzone chwile.

 

W środę, 3 czerwca 2020 r. oficjalnie oddano do użytku kaplicę pw. św. Michała Archanioła. To jedyne takie miejsce w Gozdowie, w którym rodzina i przyjaciele będą mogli w skupieniu czuwać przy bliskiej osobie.

W uroczystości wzięli udział m.in. proboszcz parafii Gozdowo ks. Stanisław Opolski, proboszcz parafii Kurowo ks. Waldemar Dziewulski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego Krzysztof Wolicki, skarbnik Gminy Gozdowo Lidia Siemiątkowska i sekretarz Gminy Honorata Nagórka, oraz mieszkańcy gminy Gozdowo.

- Pięć lat temu otworzyliśmy nasz pierwszy dom pogrzebowy w Sierpcu, dwa lata temu w Szczutowie, a dziś tu, w Gozdowie. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania kaplicy. Miejsce pożegnania musi być godne, dlatego przygotowaliśmy specjalną salę, wyposażoną w nowoczesną chłodnię i klimatyzację, gdzie w ciszy i skupieniu będą mogli państwo się pożegnać i pomodlić za zmarłą osobę. Pragniemy, aby każda ceremonia odbyła się w sposób należyty, zapewniała oddanie szacunku zmarłemu podczas jego ostatniej drogi – mówiła Anna Woźniak, właścicielka firmy „Anika”, zajmującej się usługami pogrzebowymi.

Salę poświęcił ks. Stanisław Opolski, nadając kaplicy za patrona św. Michała Archanioła.

- Pan Bóg tak postanowił, że człowiek przychodzi na świat, pracuje, potem przychodzi cierpienie i nieunikniona śmierć. Ciało trzeba pogrzebać, złożyć do grobu, oddać to ciało matce Ziemi – mówił proboszcz parafii gozdowskiej.

W imieniu wójta gminy Gozdowo Dariusza Kalkowskiego za inwestycję podziękowały skarbnik Lidia Siemiątkowska i sekretarz Honorata Nagórka, podkreślając, że wyrazem szacunku dla osoby zmarłej jest to, że można ją godnie pożegnać.

Na zakończenie uroczystości ksiądz Waldemar Dziewulski stwierdził, że to miejsce będzie kaplicą wielkiej nadziei - żegnając zmarłych, mamy wielką nadzieję, iż odchodzą do życia wiecznego.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%