Zamknij
REKLAMA

Z pielgrzymką do Koziebród

17:37, 20.09.2021 | opr. red.
Skomentuj fot. arch. prywatne
REKLAMA

 

 

W święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny obchodzone w tradycji ludowej Matki Boskiej Siewnej na odpust do Koziebród pielgrzymują wierni z sąsiednich parafii.

 

Od ponad 300 lat istnieje udokumentowany kult Matki Bożej zwanej Koziebrodzką. Był on związany z ogłoszeniem Maryi Królową Polski przez króla Jana Kazimierza w 1656 roku. Obraz, który znajduje się w ołtarzu głównym, jest XVII-wieczną kopią obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Wzmianki o cudach wyproszonych przez wiernych przed obrazem Matki Bożej Koziebrodzkiej pochodzą już z 1711 r. Liczne wota potwierdzają wdzięczność wyznawców. Zachowały się też zapisy potwierdzające, że modlitwa przed cudownym obrazem czyniła cuda. Wierni nadal zapisują swoje prośby i podziękowania dla Maryi w parafialnej „Księdze próśb i podziękowań”.

8 września, w święto Narodzenia NMP, do Matki Bożej Koziebrodzkiej pielgrzymują okoliczni mieszkańcy. W tym roku wśród tych, którzy udali się, by pomodlić się przed obrazem, były także kompanie pielgrzymkowe z parafii Słupia, Jeżewo, Zawidz Kościelny.

(opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%