Zamknij
REKLAMA

Uroczyście ślubuję…

22:17, 05.10.2019 | Opr. red. Fot. ZSS w Zawidzu Kościelnym
REKLAMA
Skomentuj

W Zespole Szkół Samorządowych w Zawidzu Kościelnym odbyło się uroczyste ślubowanie kadetów z klasy o profilu mundurowym.

 

Zanim doszło do uroczystości uczniowie klasy pierwszej musieli zaliczyć kurs podstawowy. Trzeba było wykazać się sprawnością fizyczną, dyscypliną, a także umiejętnością szybkiego zdobywania wiedzy. W końcu przyszedł jednak czas, by złożyć ślubowanie.

 

Służyć wiernie Polsce

W gali, która odbyła się w zawidzkiej hali, wzięli udział m.in. poseł Marek Opioła, przedstawiciele Wojska Polskiego na czele z Wojskowym Komendantem Uzupełnień w Płocku ppłk. Piotrem Staniszewskim i oficerem rezerwy ppłk. dr. Stanisławem Gontarskim, przedstawiciele Policji na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Sierpcu podinsp. Jarosławem Ciarką, zarząd Banku Żywności w Płocku (Marek Kuczyński i Aldona Cybulska), wójt gminy Zawidz Dariusz Franczak, przewodnicząca Rady Gminy Mirosława Karwowska, radni powiatowi i gminni, ks. kan. Włodzimierz Załęski, ks. Janusz Nawrocki, ks. Dariusz Pergół, dyrektorzy szkół podstawowych, przedstawiciele przedsiębiorców, przedstawiciele Rady Rodziców Zespołu Szkół Samorządowych w Zawidzu, uczniowie klas ósmych ze szkół podstawowych wraz z wychowawcami.

Uczniowie klas wojskowych zostali wprowadzeni przez opiekuna kpt. rez. Andrzeja Kolczyńskiego. Złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, przyrzekając „przez wytrwałą naukę i pracę służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, strzec pamięci bohaterów poległych za wolność ojczyzny, szanować godność każdego człowieka, dochować wierności zasadom koleżeństwa, chętnie nieść pomoc potrzebującym, osiągać jak najlepsze wyniki w nauce, nosić z godnością mundur kadeta, stać na straży honoru i strzec dobrego imienia szkoły, być wzorowym przykładem zdyscyplinowania dla innych uczniów”.

Błogosławieństwa udzielił ks. kan. Włodzimierz Załęski.

 

Stopień kadeta

Dyrektor Krystyna Siwiec zwróciła uwagę, że ślubowanie kadetów odbywa się w historycznym momencie – w przeddzień Święta Polskiego Państwa Podziemnego i rocznicy powstania Szarych Szeregów. Wyraziła dumę z postawy kadetów i podkreśliła, jak ważna jest możliwość rozwoju pasji, talentów i zainteresowań w szkole.

Decyzją dyrektor ZSS w Zawidzu Kościelnym uczniowie klasy pierwszej otrzymali stopień kadeta. Na wniosek instruktorów listy gratulacyjne przyznano kadetom: Kamilowi Cendrowskiemu, Weronice Jesionowskiej, Alicji Michalak i Michałowi Wawrzyńskiemu.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Zawidz oraz uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych.

(Opr. red. Fot. ZSS w Zawidzu Kościelnym)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone