Zamknij
REKLAMA

Nowe inwestycje w gminie Mochowo

11:58, 13.07.2021 | UG Mochowo
Skomentuj fot. UG Mochowo
REKLAMA

 

 

W gminie Mochowo odbyło się uroczyste otwarcie i symboliczne przecięcie wstęgi na niedawno oddanych do użytku inwestycjach: przebudowanej drogi gminnej w miejscowości Mochowo (ul. Strażacka) oraz nowo wybudowanego boiska wielofunkcyjnego w miejscowości Bożewo Nowe (przy szkole podstawowej).

 

W uroczystościach uczestniczyli mieszkańcy gminy oraz przybyli goście: marszałek województwa Mazowieckiego Adam Struzik, starosta sierpecki Andrzej Cześnik, wicestarosta sierpecki Sławomir Olejniczak, radni Rady Gminy Mochowo, dyrektor Szkoły Podstawowej w Mochowie Edyta Gabrychowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bożewie Renata Domańska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Agnieszka Kalkowska, przewodniczący Zarządu Spółki Wodnej Mochowo Kazimierz Lewandowski.

Po powitaniu przez wójta Zbigniewa Tomaszewskiego wszystkich przybyłych i mowach okolicznościowych inwestycje zostały pobłogosławione przez proboszcza parafii Mochowo ks. Krzysztofa Muzala oraz proboszcza parafii Bożewo ks. Marka Kardasza.

Symbolicznego przecięcia wstęgi na obydwu obiektach dokonali wójt Zbigniew Tomaszewski, przedstawiciele samorządu oraz mieszkańcy.

Przebudowa drogi gminnej (ul. Strażackiej) w miejscowości Mochowo była możliwa dzięki pozyskanej pomocy finansowej w ramach operacji typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych”, poddziałanie „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, objętego PROW na lata 2014 – 2020. Wartość inwestycji opiewała na kwotę ponad 580 tys. zł, przy czym 63,63% stanowiły środki Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Zakres wykonanych robót to m. in.: wykonanie jezdni z betonu asfaltowego na odcinku 1,203 km, chodnika z kostki betonowej, zjazdów w ciągu chodnika z kostki betonowej, poboczy, odmulenie/odtworzenie istniejących rowów przydrożnych, wycinka drzew i krzewów, wprowadzenie stałej organizacji ruchu.

Na budowę boiska wielofunkcyjnego w miejscowości Bożewo Nowe Gmina Mochowo pozyskała pomoc finansową w wysokości 100 tys. zł z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2020”. Wartość inwestycji to około 300 tys. zł. Wybudowano boisko wielofunkcyjne do koszykówki i siatkówki o wymiarach 19,1 x 32,1 m, wykonano ogrodzenie boiska z piłkochwytem, wykonano opaskę trawiastą, zamontowano elementy małej architektury (dwie ławki parkowe, dwa kosze na śmieci, regulamin boiska, stojak na 5 rowerów, maszt z kamerą monitoringu).

fot. UG Mochowo

(UG Mochowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%