Zamknij
REKLAMA

Termomodernizacja budynku OSP w Zglenicach Dużych

18:27, 25.11.2020 | UG Mochowo
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w kwocie około 84 tys. zł zakończono realizację projektu pn. „Stworzenie miejsca spotkań mieszkańców w miejscowości Zglenice Duże, gmina Mochowo”.

Środki finansowe pochodzą z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Całkowity koszt inwestycji to około 138 tys. zł.

W ramach projektu docieplono ściany zewnętrzne i stropodach, wymieniono drzwi, oświetlenie i wykonano obróbki blacharskie wraz z orynnowaniem. Dzięki tym zabiegom budynek nie tylko nabrał bardziej estetycznego wyglądu, ale przede wszystkim doszło do poprawy efektywności energetycznej budynku i zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery, co przyczyni się do poprawy stanu jakości powietrza. W wyniku realizacji tej inwestycji udało się uzupełnić braki w infrastrukturze służącej rekreacji mieszkańców Zglenic Dużych i okolicznych mniejszych miejscowości. Mieszkańcy wreszcie mają gdzie zorganizować spotkanie i różne formy rekreacji.

Warto wspomnieć, że to kolejny etap modernizacji tego obiektu. W latach ubiegłych, z inicjatywy mieszkańców i wójta gminy Mochowo, przy pomocy środków zewnętrznych pochodzących z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „MIAS Mazowsze 2018” w kwocie 10 tys. zł wyremontowano toalety.

(UG Mochowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%