Zamknij
REKLAMA

Ślubowanie pierwszaków w Bożewie

17:53, 02.11.2019 | Tekst: Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Bożewie
Skomentuj
REKLAMA

 


W Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Bożewie odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Przyjęcie do braci uczniowskiej jest jedną z ważniejszych i piękniejszych uroczystości w szkole.
 

 

W tym roku ślubowanie złożyło 21 uczniów, których wychowawcą jest Małgorzata Maciejewska. W uroczystej akademii wzięła udział cała społeczność szkolna. Nie zabrakło też zaproszonych gości: Zbigniewa Tomaszewskiego – wójta gminy Mochowo oraz rodziców i dziadków pierwszoklasistów. Nim pierwszoklasiści zostali włączeni do braci uczniowskiej, musieli zasłużyć na tytuł ucznia Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Bożewie i zdać pierwszy w ich życiu egzamin, czyli wykazać się wiedzą i umiejętnościami zdobytymi w pierwszych miesiącach nauki. Przed licznie zgromadzoną publicznością recytowali wierszyki, śpiewali piosenki i odpowiadali na pytania koleżanki z klasy trzeciej. Po świetnie zdanym egzaminie nastąpił najważniejszy moment uroczystości – ślubowanie na sztandar szkoły. Pierwszoklasiści przyrzekli być dobrymi i uczciwymi, szanować nauczycieli, przełożonych i rodziców, uczyć się, kochać i czcić ojczyznę oraz wyrosnąć na dobrych obywateli. Następnie uczniowie zostali pasowani przez dyrektora na uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Bożewie. Wychowawczyni wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły pogratulował pierwszoklasistom i wychowawczyni, a rodzicom życzył, by ich pociechy wyrosły na mądrych, światłych, dobrych i wrażliwych ludzi. Głos zabrał również wójt Zbigniew Tomaszewski. Na dobry początek podarował pierwszakom workoplecaki.

Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Uroczystość dostarczyła pierwszoklasistom, ich rodzicom, dziadkom i całej społeczności szkolnej wielu miłych przeżyć i wzruszeń.

 

(Tekst: Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Bożewie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz