Zamknij
REKLAMA

VI Memoriał Jana Pawła II o Puchar Przechodni

09:20, 19.10.2019 | SP Mochowo
Skomentuj
REKLAMA

 

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie odbył się VI Memoriał im. Jana Pawła II o Puchar Przechodni. Uroczystość, jak co roku, rozpoczęła się ogólnoszkolnym apelem, na którym nastąpił ceremoniał przekazania pucharów przez ubiegłorocznych zwycięzców.

 

Honorowymi gośćmi na uroczystości byli: wójt gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sierpc Sebastian Szczypecki oraz radny miasta Sierpc Piotr Rzeszotarski.
Wójt dokonał uroczystego otwarcia Memoriału, życząc wszystkim udanej rywalizacji i dobrej zabawy. Następnie wraz z pozostałymi gośćmi obdarował uczniów gadżetami związanymi z bezpieczeństwem (różnego rodzaju odblaski). Każdy z gości zabrał głos, motywując uczniów do dbania o własną kondycję fizyczną, uprawiania sportu oraz dbania o własne bezpieczeństwo.
Uczniowie rywalizowali o piękne trofea w trzech kategoriach wiekowych: kl. O – II, kl. III – V oraz VI – VIII. W każdej kategorii wiekowej walka była bardzo zacięta. Konkurencje były tak dobrane, aby o zwycięstwie nie decydował wiek, siła i indywidualna sprawność poszczególnych uczniów, ale praca zespołowa. Do samego końca we wszystkich kategoriach walka była bardzo wyrównana, jednak oparta na zasadach fair play. Wszyscy uczniowie i wychowawcy bawili się świetnie. O wygranej decydowała różnica kilku, a nawet jednego punktu. W konkurencjach memoriałowych brali udział wszyscy uczniowie mogący ćwiczyć. Zwieńczeniem uroczystości było wspólne spotkanie w hali sportowej, w trakcie którego wręczono zwycięzcom okazałe puchary oraz dyplomy za pozostałe miejsca. W tym roku honorowymi wygranymi okazali się uczniowie klasy II – w najmłodszej kategorii, uczniowie klasy V w starszakach i uczniowie klasy VIII w najstarszej grupie.
Wszyscy, niezależnie od zajętego miejsca, bawili się świetnie, czcząc w ten sposób pamięć o patronie szkoły – Janie Pawle II, dla którego sport był równie ważny, jak rozwój duszy i umysłu.

(SP Mochowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz