Zamknij
REKLAMA

Festyn #Szczepimy się z KGW w Zamościu

22:59, 25.08.2021 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Ponad sto osób zaszczepiło się podczas akcji Koła Gospodyń Wiejskich w Zamościu (gmina Rościszewo). Jeszcze więcej bawiło się na festynie zorganizowanym w ramach Narodowego Programu Szczepień.

 

KGW Zamość jako jedno z pierwszych Kół w powiecie sierpeckim zdecydowało się na sięgnięcie po środki z Narodowego Programu Szczepień. Patronat honorowy nad programem wspierania szczepień #SzczepimySię z Kołem Gospodyń Wiejskich objął premier Mateusz Morawiecki.

— Wiele osób nie ma czasu, by pojechać do ośrodka zdrowa w ciągu tygodnia, dlatego chcieliśmy im ułatwić zaszczepienie się przeciwko COVID-19 — powiedział przewodniczący KGW Zamość Grzegorz Krasecki.

Punkt szczepień znajdował się w świetlicy wiejskiej. Panie z Ośrodka Zdrowia z Rościszewa miały dużo pracy. Sto sześć osób zdecydowało się skorzystać z możliwości przyjęcia szczepionki firmy Pfizer.

W ramach festynu KGW przygotowało wiele atrakcji. Można było pojeździć bryczką, wsiąść na konia, przejechać się quadem. Furorę robiły stare auta syrenka i fiat 125. Przyjechali też motocykliści z klubu Szlif FG Sierpc. Dzieciaki oblegały dmuchane zjeżdżalnie i stoiska, gdzie można było zrobić sobie tatuaż, czy doczepić kolorowe włosy. Podobały się też gry i zabawy rekreacyjne przygotowane przez animatorów. Wiele śmiechu wywołało przeciąganie liny. Młodzież chętnie korzystała z fotobudki. Niespodziankę przygotowali strażacy z OSP Chwały, którzy dali pokaz, jak ratuje się ofiary wypadków drogowych. Niektórym trochę było szkoda rozciętego auta.

Jak na Koło Gospodyń Wiejskich przystało, na festynie nie mogło zabraknąć dobrego jedzenia. Był bigos, kiełbaski z grilla, dużo różnych słodkości.

Do Zamościa zajrzeli także sierpeccy starostowie Andrzej Cześnik i Sławomir Olejniczak, radny miejski Piotr Rzeszotarski oraz sekretarz Gminy Rościszewo Romana Hoffman.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%