Zamknij
REKLAMA

Bohaterski czyn druha Damiana Nicała nagrodzony

20:26, 14.02.2020 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 

Słowo „bohater” bywa nadużywane. Jednak nie w tym przypadku. Członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Rościszewie, druh Damian Nicał, jak mało kto zasługuje, by tak go nazwać.

Był 2 kwietnia 2019 r., zbliżał się wieczór. Damian Nicał był we własnym domu. Nagle usłyszał wybuch. Wybiegł na zewnątrz i zauważył, że płonie budynek na sąsiedniej posesji. Mieszkał w nim niepełnosprawny mężczyzna. Druh natychmiast pobiegł w tym kierunku. Przez okna wydobywał się dym oraz płomienie. Czuć było woń gazu. Damian Nicał, nie zwracając uwagi na niebezpieczeństwo, wszedł do budynku. Sąsiad leżał na podłodze. Na jego ciele płonęła już odzież. Strażak owinął poszkodowanego dywanem i wyniósł na zewnątrz budynku. Dogasił tlące się fragmenty odzieży. Do czasu przybycia zastępu OSP Rościszewo udzielał mu pierwszej pomocy, schładzając oparzenia wodą z węża ogrodowego. Niepełnosprawny mężczyzna miał poparzone 80% ciała. Druh Damian Nicał doznał oparzeń pierwszego stopnia obu dłoni.

Okazało się, że przyczyną zdarzenia był wybuch gazu ulatniającego się z jednej z dwóch butli znajdujących się w budynku.

Druh Damian Nicał został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę medalem „Za ofiarność i odwagę”.

Otrzymał także podziękowanie od starosty sierpeckiego Mariusza Turalskiego podczas noworocznego spotkania samorządowców powiatu sierpeckiego.

Nasza Redakcja przyłącza się do wszystkich życzeń i gratulacji.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone