Zamknij
REKLAMA

Odpust w Szczutowie

23:07, 31.07.2021 | opr. red.
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Parafianie, pielgrzymi, letnicy przybyli do kościoła św. Marii Magdaleny, by po raz kolejny wziąć udział w nabożeństwie ku jej czci.

 

Ewangeliści wskazują, że Maria Magdalena pochodziła z Magdalii. Była obecna podczas ukrzyżowania i śmierci Jezusa oraz zdjęcia Go z krzyża i pogrzebu. Była jedną z trzech niewiast, które udały się do grobu, aby namaścić Jego ciało, ale grób znalazły pusty. To jej jako pierwszej ukazał się zmartwychwstały Jezus. Ona poinformowała apostołów, że Chrystus żyje. Dlatego też jest nazywana apostołką apostołów. Święta Maria Magdalena jest patronką zakonów kobiecych, Prowansji, Sycylii, Neapolu, dzieci, które mają trudności z chodzeniem, fryzjerów, kobiet, osób kuszonych, ogrodników, studentów i więźniów. Jest także patronką kościoła i parafii w Szczutowie. Odpust ku jej czci odbył się 18 lipca. Oprócz parafian wzięły w nim udział poczty sztandarowe jednostek OSP i kół myśliwskich z Sierpca oraz Skrwilna. Zgromadzonych powitał proboszcz ks. kan. Marian Orzechowski. Mszę świętą i kazanie wygłosił ksiądz infułat Marek Smogorzewski. Odbyła się uroczysta procesja wokół kościoła.

Po zakończeniu nabożeństwa odpustowego księża poświęcili pojazdy zaparkowane na placu przed kościołem. Ceremonii towarzyszyły włączone klaksony, syreny strażackie i szum silników motocyklowych.

fot. Parafia w Szczutowiefot. Parafia w Szczutowie

(opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%