Zamknij
REKLAMA

Modernizacja sali w remizie OSP Sudragi

09:21, 19.11.2021 | UG Sierpc
Skomentuj fot. UG Sierpc
REKLAMA

 

 

Zakończono zadanie realizowane przez Gminę Sierpc, które zostało dofinansowane ze środków budżetu samorządu województwa mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2021”.

 

Z inicjatywy wójta gminy Sierpc Krzysztofa Korpolińskiego na początku roku został złożony wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego o dotację na zadanie pod nazwą: Modernizacja sali w budynku remizy OSP w Sudragach wraz z jej wyposażeniem”, który rozpatrzono pozytywnie i zakwalifikowano do dofinansowania.

Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu sala w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sudragach została odnowiona i wyremontowana. Ponadto, w ramach jej wyposażenia zakupiono nowe krzesła, lustra oraz sprzęt oświetleniowy i nagłaśniający. Odnowienie sali w remizie wraz z wyposażeniem pozwoli wykorzystać jej walory nie tylko przez strażaków ochotników, ale także przez mieszkańców wsi Sudragi. Zrealizowane zadanie umożliwi organizację w remizie wydarzeń kulturalnych i społecznościowych. Będzie świetnym miejscem do spotkań mieszkańców wsi.

Remiza OSP Sudragi pełni na terenie sołectwa również rolę sali wiejskiej, w której mieszkańcy spotykają się podczas m.in. zebrań wiejskich. Doposażenie tego obiektu oraz jego odnowienie spowodowało, że stał się on atrakcyjnym miejscem spotkań lokalnej społeczności i organizacji różnego rodzaju wydarzeń gminnych.

Zadanie pn: „Modernizacja sali w budynku remizy OSP w Sudragach wraz z jej wyposażeniem” współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021”. Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł niespełna 20 tys. zł, z czego połowa to środki pochodzące z budżetu samorządu województwa mazowieckiego, a druga połowa została sfinansowana z budżetu Gminy Sierpc.

(UG Sierpc)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%