Zamknij
REKLAMA

Gmina Sierpc pozyskała środki na usunięcie i unieszkodliwienie azbestu

19:46, 14.08.2021 | UG Sierpc
Skomentuj fot. UG Sierpc
REKLAMA

 

Gmina Sierpc otrzyma dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na realizację zadania „Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Sierpc w 2021 roku”.

W maju br. został złożony do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie wniosek o przyznanie dotacji w ramach ogłoszonego naboru wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć z dziedziny ochrony ziemi w ramach Programu Priorytetowego pn. „Ogólnopolski program finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest”. Po pozytywnej ocenie formalnej złożony wniosek został zakwalifikowany do dofinansowania przez Zarząd WFOŚiGW. Wysokość przyznanej dotacji wyniosła do 30 tys. zł, co stanowi blisko 67% wydatków kwalifikowanych.

Dzięki przyznanemu wsparciu od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Sierpc, którzy w styczniu 2021 roku złożyli deklarację o chęci pozbycia się azbestu, zostaną bezpłatnie odebrane w/w odpady. W wyniku realizacji zadania około 115 Mg odpadów azbestowych z terenu Gminy Sierpc ma zostać poddanych unieszkodliwieniu. Realizacja zadania przyczyni się do ograniczenia uciążliwości dla ludzi i środowiska szkodliwych odpadów azbestowych.

.

(UG Sierpc)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%