Zamknij
REKLAMA

Komputer i Internet bez tajemnic – warsztaty informatyczne

16:31, 14.08.2021 | UG Sierpc
Skomentuj fot. LOWE
REKLAMA

 

 

Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w wiejskiej gminie Sierpc przygotował dla uczestników projektu warsztaty „Komputer i Internet bez tajemnic – warsztaty informatyczne”.

 

Zajęcia w ramach warsztatów informatycznych odbywały się cyklicznie od stycznia do czerwca w odstępach cotygodniowych. Podczas zajęć uczestnicy poznali rożnego rodzaju programy komputerowe służące do edycji tekstu, grafiki oraz nabyli ogólne umiejętności bezpiecznego poruszania się w przestrzeni internetowej. Jednym z programów poznanych przez uczestników był Word, w którym nie tylko pisali, ale również tworzyli tabele i proste grafiki, poznawali różne funkcje ułatwiające poprawianie tekstu, wprowadzanie do niego zmian oraz różnych efektów wizualnych. Kursanci tworzyli grafiki w programie Paint, które wykorzystywali do tworzenia dokumentów tekstowych, np. zaproszeń, dyplomów. Kolejnym programem był Excel, w ramach którego uczestnicy tworzyli wykresy, tabele oraz wykorzystywali podstawowe formuły (suma, średnia). Uczestnicy warsztatów uczyli się korzystać z zasobów Internetu w celu znalezienia potrzebnych grafik, informacji. Wykorzystywali programy online do obróbki zdjęć i tworzenia kolaży. Poznawali też strony oferujące quizy i gry online. Omawiane były zasady dokonywania popularnych w dzisiejszych czasach zakupów online, wykonywania płatności przez Internet oraz korzystania z komunikatorów internetowych i mediów społecznościowych. Kursanci podczas zajęć byli bardzo zainteresowani, pracowici i dociekliwi. Chętnie podejmowali wyzwania, a poziomem wiedzy, tempem przyswajania umiejętności i zaangażowaniem zaskakiwali trenera. Podczas ostatnich zajęć każdy z uczestników miał możliwość sprawdzenia zdobytej wiedzy, rozwiązując test z zagadnień poznanych na warsztatach. Wyniki testu były znakomite, wszyscy wykonali go na poziomie wyższym niż 70%.

LOWE to projekt realizowany przez Gminę Sierpc, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach II Osi Priorytetowej PO WER, Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, 2.14 Rozwój narzędzi dla uczenia się przez całe życie.

(UG Sierpc)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%