Zamknij
REKLAMA

Nowy obowiązek dla właścicieli budynków lub lokali

17:15, 31.07.2021 | UG Sierpc
Skomentuj
REKLAMA

 

 

1 lipca 2021 r. utworzono Centralną Ewidencję Emisyjności Budynków (CEEB) i nałożono nowe obowiązki na właścicieli lub zarządzających budynkami lub lokalami. Za jej stworzenie, wdrożenie i prowadzenie odpowiedzialny jest Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Już 1 lipca rozpoczął się proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Każdy budynek, który posiada zainstalowane źródło ciepła lub spalania paliw o mocy nominalnej do 1MW, należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację.

W przypadku budynków nowopowstałych (po 1 lipca 2021 roku) obowiązek złożenia deklaracji wynosi 14 dni od dnia pierwszego uruchomienia tego źródła ciepła lub źródła spalania paliw, natomiast dla budynków już istniejących obowiązek złożenia przedmiotowej deklaracji wynosi 12 miesięcy.

Deklarację do CEEB można złożyć:

— w formie elektronicznej, czyli przez Internet na stronie: https://zone.gunb.gov.pl (preferowany sposób, którego funkcjonalność umożliwi proste i szybkie wypełnienie dokumentu),

— w formie papierowej - wypełniony dokument można będzie wysłać listem albo złożyć osobiście w Urzędzie Gminy w Sierpcu (wniosek dostępny pod adresem: https://zone.gunb.gov.pl/dokumenty-do-pobrania).

Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy w Sierpcu, pokój nr 110 w godzinach pracy Urzędu, pod numerem tel. 24/275 57 01 wew. 24 oraz na stronie internetowej: www.gmina.sierpc.pl

 

(UG Sierpc)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%