Zamknij
REKLAMA

Nowe siłownie zewnętrzne w gminie Sierpc

10:09, 19.01.2021 | UG Sierpc
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Na terenie gminy Sierpc powstały dwa zewnętrzne obiekty sportowe: siłownia zewnętrzna w Borkowie Wielkim oraz siłownia zewnętrzna w Studzieńcu.

 

Siłownia w Borkowie Wielkim znajduje się w sąsiedztwie boiska wielofunkcyjnego i została wyposażona w  urządzenia siłowe, takie jak: biegacz, orbitrek, narciarz, wyciąg, rower, wioślarz oraz urządzenie do ćwiczenia rąk i nóg przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością. Teren siłowni posiada oświetlenie solarne, ławki, w tym ławkę solarną oraz kosze na śmieci. Całość wraz z boiskiem tworzy kompleks sportowo-rekreacyjny. Koszt inwestycji wyniósł 54.021,60 zł

Siłownia w Studzieńcu powstała na terenie Publicznego Przedszkola, w sąsiedztwie remizy OSP. Teren pod siłownią został utwardzony za pomocą kostki brukowej, umieszczone zostały na nim urządzenia siłowe (biegacz, orbitrek oraz maszyna pozwalająca na ćwiczenie nóg i rąk dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością). Dodatkowo na terenie siłowni zamontowano dwie lampy solarne, ławki, w tym jedną ławkę solarną oraz kosze na śmieci. W roku 2021 w sąsiedztwie siłowni planowana jest budowa boiska wielofunkcyjnego. Realizacja zadania wyniosła 74.144,40 zł.

Oba obiekty powstały dzięki dofinansowaniu w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 oraz środków własnych Gminy Sierpc.

 

(UG Sierpc)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%