Zamknij
REKLAMA

Remont drogi wojewódzkiej na odcinku Goleszyn – Zbójno

08:29, 04.10.2020 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

W świetlicy w Piaskach doszło do podpisania umowy na ostatni etap modernizacji drogi wojewódzkiej 560 łączącej Sierpc z Płockiem. Na remont odcinka Goleszyn -Zbójno wyasygnowano ponad 2,6 mln zł.

 

W spotkaniu uczestniczyli m.in. marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Płocku Tomasz Kominek, wójt gminy Sierpc Krzysztof Korpoliński, przewodniczący Rady Gminy Sierpc Andrzej Kanigowski, radni Rady Gminy Sierpc, skarbnik gminy Gozdowo Honorata Nagórka, przedstawiciele Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz wykonawcy robót.

Ostatni etap modernizacji drogi Sierpc-Bielsk na prawie 3 km odcinku Goleszyn-Zbójno ma zakończyć się jeszcze w tym roku.

Kiedy 21 lat temu samorząd województwa przejmował drogi wojewódzkie, 20% z nich było w przyzwoitym stanie, reszta wymagała modernizacji, remontu, unowocześnienia, podniesienia bezpieczeństwa ruchu. Dziś udało nam się odwrócić te proporcje. W tym roku zamierzamy zakończyć remont drogi wojewódzkiej nr 560. Ten odcinek był systematycznie remontowany i modernizowany od 2008 r. W sumie w ciągu tych 12 lat zmodernizowaliśmy ponad 20,4 km drogi wojewódzkiej za przeszło 37,5 mln zł - powiedział marszałek.

W ramach remontu drogi na odcinku Goleszyn-Zbójno usunięta zostanie stara nawierzchnia i wykonana będzie nowa. Powstaną pobocza i zjazdy do posesji, nowe zatoki autobusowe, a także odwodnienie w postaci przydrożnych rowów.

Wójt gminy Sierpc Krzysztof Korpoliński podziękował marszałkowi za dofinansowanie zakończonego już remontu drogi w Podwierzbiu oraz za przekazanie sprzętu dla OSP z terenu gminy, a także za rozpoczynający się remont odcinka drogi wojewódzkiej nr 560.

Obraz UMWM

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz