Zamknij
REKLAMA

Złote gody Zenobii i Bogdana Skomorskich

19:40, 02.11.2019 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

25 stycznia 1969 r. Zenobia i Bogdan Skomorscy ślubowali sobie miłość i włożyli na palce obrączki. Pół wieku przeżyli razem. Były chwile dobre i złe, ale trwają obok siebie. Jubileusz złotych godów był okazją do odnowienia przysięgi małżeńskiej.

 

Pierwsza uroczystość odbyła się w kościele św. Stanisława Kostki w Sierpcu. Druga w Urzędzie Stanu Cywilnego. Jubilatom towarzyszyła rodzina i przyjaciele.

- Złote gody to jubileusz za sprawą którego patrzymy na was z podziwem i chylimy przed wami z szacunkiem głowy. Państwa obecność tu dowodzi, że dochowaliście, wbrew wszelkim przeciwnościom, przysięgi małżeńskiej, bo przecież miłość jest dawaniem, nie braniem, budowaniem, nie niszczeniem, zaufaniem, nigdy zwodzeniem, cierpliwym znoszeniem i wiernym dzieleniem każdego sukcesu i smutku – powiedziała kierownik USC Anna Kajkowska.

Małżonkowie, składając sobie wzajemne podziękowania za to, że ich małżeństwo było zgodne szczęśliwe i trwałe, odnowili przysięgę małżeńską sprzed lat.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawany przez Prezydenta RP, wręczył wójt gminy Sierpc Krzysztof Korpoliński.

- W takim dniu, jak dzisiejszy, jakże wymowne staje się stwierdzenie, że dany mężczyzna i dana kobieta są sobie przeznaczeni. Jako gospodarz gminy Sierpc, w imieniu całej społeczności gminnej, życzę wam wszystkiego najlepszego, pociechy z dzieci i wnuków, radości i pokoju serca, a nade wszystko sił i zdrowia, by móc przeżywać kolejne jubileusze – mówił wójt.

Do życzeń dołączył się przewodniczący Rady Gminy Sierpc Andrzej Kanigowski oraz rodzina i przyjaciele. Wypito toast za zdrowie jubilatów.

- Mając niewiele ponad dwadzieścia lat, zawieraliśmy związek małżeński. Recepta na długie życie razem to kłócić się i kochać – stwierdziła pani Zenobia.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz