Zamknij
REKLAMA

Szkoły otrzymają pomoc samorządu Mazowsza i UE

17:21, 13.07.2020 | opr. red.
Skomentuj Obraz Chuck Underwood z Pixabay
REKLAMA

 

 

Dwadzieścia szkół z subregionu płockiego otrzyma od samorządu Mazowsza sprzęt komputerowy do prowadzenia zajęć online. Są wśród nich placówki z terenu powiatu sierpeckiego.

 

Władze województwa zdobyły unijne środki na wsparcie nauczania zdalnego.

– Bycie online, pogłębianie wiedzy przy użyciu internetu czy stały kontakt przy pomocy komunikatorów internetowych to dziś codzienność. W szczególności dla młodych ludzi. Również szkoły coraz powszechniej sięgają po narzędzia do nauki zdalnej. Nasz projekt to odpowiedź na ich potrzeby. Jego wartość to niebagatelne 35 mln zł. Doposażymy w sumie 236 mazowieckich szkół, w tym 20 z subregionu płockiego – podkreśla Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego .

Dzięki środkom z UE do szkół trafi niezbędny do prowadzenia zdalnych lekcji sprzęt i oprogramowanie. Będą to stanowiska komputerowe, tablice multimedialne, monitory interaktywne, tablice dotykowe, laptopy, tablety, moduły i programy edukacyjne, drukarki, projektory oraz urządzenia wielofunkcyjne. Nauczyciele przy użyciu zakupionego w projekcie sprzętu i oprogramowania wezmą udział w szkoleniach i instruktażach z prowadzenia nauki w formie zdalnej. Uczniowie, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i z niepełnosprawnościami, otrzymają urządzenia mobilne (laptopy/tablety) oraz dostęp do Internetu. Wsparciem zostaną objęci uczniowie nieposiadający możliwości technicznych w domu do uczestnictwa w zdalnych zajęciach lekcyjnych.

– Za szkołami kilka trudnych miesięcy. Epidemia koronawirusa sprawiła, że uczniowie i nauczyciele szybko musieli nauczyć się pracować w nowych warunkach. Wiemy, że nie zawsze było łatwo. Dlatego chcemy doposażyć nasze mazowieckie szkoły w sprzęt komputerowy. Jestem przekonany, że przyda się nie tylko w prowadzeniu zajęć online, ale również w codziennej pracy szkoły – dodaje wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Projekt jest realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego wartość to 35 mln zł, z czego 28 mln zł to środki z UE, ponad 5,2 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego oraz ponad 1,7 mln zł z budżetu państwa.

Z terenu powiatu sierpeckiego sprzęt otrzymają: Szkoła Podstawowa w Gójsku, Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu, Szkoła Podstawowa w Jeżewie, Zespół Szkół nr 1 w Sierpcu, Szkoła Podstawowa w Lelicach, Szkoła Podstawowa w Łukomiu, Szkoła Podstawowa w Bożewie , Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym

fot. UMWM.

fot. UMWM

(opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz