Zamknij
REKLAMA

Warsztaty aktywizujące dla mam

10.35, 09.01.2023 IP Aktualizacja: 10.37, 09.01.2023
Skomentuj fot. Kobiety w Centrum
REKLAMA

 

 

Ostatnie warsztaty i spotkanie podsumowujące projekt dla mam przygotowujących się do powrotu na rynek pracy „Siła masz ją w sobie” odbyło się w sierpeckiej bibliotece.

 

Po dwóch miesiącach intensywnej pracy przyszedł czas na podsumowanie projektu „Siła masz ją w sobie”, który jest zwycięzcą konkursu grantowego Fundacji BGK „Skrzydła dla Mamy” III edycja i został dofinansowany przez Fundację w kwocie 14 tys. 495 zł.

— Z przeprowadzonych przed złożeniem wniosku ankiet wynikało, że podstawową potrzebą, jaka powinna zostać zaspokojona, żeby kobiety mogły myśleć o powrocie na rynek pracy zaraz po zapewnieniu dziecku opieki, jest zyskanie pewności siebie oraz aktualizowanie wiedzy z zakresu narzędzi, jakie można wykorzystać przy ubieganiu się o pracę — mówi Dorota Żbikowska, pomysłodawczyni oraz koordynator projektu z ramienia Stowarzyszenia Kobiety w Centrum.

Założeniem Projektu była aktywizacja 12-osobowej grupy kobiet przebywających na urlopach macierzyńskich, rodzicielskich oraz kobiet, które już dłuższy czas pozostają w domu po urodzeniu i wychowaniu dzieci. W ramach realizacji Projektu przeprowadzono ponad 60 godzin warsztatów oraz indywidualne konsultacje. Odbyły się m.in. warsztaty integracyjno–motywacyjne z psychologiem, warsztaty i praca indywidualna uczestniczek z coachem, a także cały obszerny blok, prowadzony przez specjalistę od HR, dotyczący dokumentów aplikacyjnych, profilu w social mediach i przygotowania się do rozmów kwalifikacyjnych.

— Udział w warsztatach pozwolił mi dostrzec moje mocne strony, a słabe przekształcić w pozytywy. Wyruszam na rynek pracy z podniesioną głową i wiarą we własne możliwości. Gorąco polecam udział w kolejnych edycjach — mówi Marta, jedna z uczestniczek Projektu.

(IP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%