Zamknij
REKLAMA

Zlot Szkół Reymontowskich

16.20, 27.10.2022 . Aktualizacja: 16.21, 27.10.2022
Skomentuj fot. ZSS w Zawidzu Kościelnym
REKLAMA

 

 

Delegacja Zespołu Szkół Samorządowych im. Władysława Stanisława Reymonta uczestniczyła w XXIV Ogólnopolskim Zlocie Szkół Reymontowskich. Organizatorem tegorocznego spotkania była Szkoła Podstawowa w Gołębiewku.

 

Zlot poprzedziła msza św., której przewodniczył ks. Stanisław Zarosa, proboszcz parafii p.w. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kutnie. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztów sztandarowych szkół uczestniczących w zlocie. Zgromadzonych powitali Przemysław Kubicki — dyrektor SP, Justyna Jasińska — wójt gminy Kutno, Mirosława Lechowska — przewodnicząca Klubu Szkół Reymontowskich i wiceprezes Stowarzyszenia „Nasz Reymont”. Spotkanie poświęcone Reymontowi zaszczyciła swoją obecnością Emilia Krakowska — odtwórczyni roli Jagny, która od wielu lat towarzyszy Szkołom Reymontowskim. Po wystąpieniach gości zaprezentowali się przedstawiciele przybyłych szkół. Ukoronowaniem zlotu był program artystyczny, przygotowany przez gospodarzy - uczniów Szkoły Podstawowej w Gołębiewku, który wprowadził zebranych w klimat „Chłopów” Reymonta.

Następnie uczestników zlotu zaproszono do Centrum Kultury Gminy Kutno w Leszczynku na koncert Orkiestry Gminy Kutno. Po koncercie ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Mówimy Reymontem” oraz rozstrzygnięto konkurs na Medal Reymontowski z okazji 25–lecia Fundacji Wł. St. Reymonta w Lipcach Reymontowskich.

Przynależność do wielkiej Rodziny Reymontowskiej to prawdziwy zaszczyt i wyróżnienie, ale też niezwykła przyjemność przebywania z ludźmi, których łączy prawdziwa pasja. Do zobaczenia za rok w Radomsku.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%