Zamknij

OSP Zawidz zwycięzcą zawodów strefowych

16.05, 27.10.2022 . Aktualizacja: 16.06, 27.10.2022
Skomentuj fot. OSP Zawidz
REKLAMA

 

 

Pierwszy raz w historii jednostka OSP z terenu powiatu sierpeckiego zwyciężyła w eliminacjach strefowych do VII Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Mazowieckiego.

 

Zawody odbyły się na Stadionie Miejskim w Mławie. Uczestniczyło w nich siedemnaście drużyn pożarniczych: dwanaście męskich i pięć kobiecych. Oficjalnego otwarcia dokonał zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Artur Gonera, który życzył zdrowej i bezpiecznej rywalizacji wszystkim zawodnikom. Pierwszą część rywalizacji stanowiła sztafeta pożarnicza 7 x 50. Zawodnicy biegnący na dwóch torach równocześnie mieli do pokonania w jak najkrótszym czasie dystans 350 m, na którym znajdowały się przeszkody w postaci m. in. równoważni, rowu z wodą, czy ściany. Drugą konkurencję stanowiło „ćwiczenie bojowe”. Zadaniem strażaków było w jak najkrótszym czasie zbudować stanowisko wodne, linię główną i dwie linie gaśnicze. Następnie linia została nawodniona, a zawodnicy, umiejętnie operując prądami wody, musieli strącić z podestów pachołki oraz obrócić metalową tarczę na statywie.

Po zakończeniu obydwu konkurencji komisja sędziowska przeliczyła punkty zdobyte przez poszczególne drużyny, a sędzia główny bryg. Radosław Osiecki odczytał protokół zawierający kolejność miejsc w klasyfikacji generalnej. Okazało się, że pierwsze miejsce w kategorii męskiej zajęła drużyna OSP Zawidz. I to ona będzie reprezentowała nasz region na zawodach wojewódzkich.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%