Otwarte Mistrzostwa Sierpca w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

23:51, 01.12.2021 . Aktualizacja: 23:52, 26.12.2021

W sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1 odbyły się Otwarte Mistrzostwa Sierpca w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W zawodach wzięły udział kobiety, z ciężarami zmagali się też juniorzy oraz seniorzy.

Organizatorami zawodów byli UKS Mechanik i ZS nr 1. Impreza otrzymała dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Wśród kobiet zwyciężyła Karolina Rybczyńska. Drugie miejsce zajęła Anna Szpakowska, a trzecie Joanna Kalisz.

Juniorzy w kat. do 18 lat rywalizowali w dwóch kategoriach wagowych. Do 75 kg wygrał Mikołaj Krzywda z wynikiem 117,5 kg. Drugi był Kacper Sadowski (105 kg), a trzeci Maksymilian Nowicki (100 kg). W kat. do 85 kg zwyciężył Szymon Małkiewicz (135 kg). Srebrny medal wywalczył Jakub Jażdżewski (125 kg), a brązowy Kacper Grela (115 kg). Po przeliczeniu wyników na punkty (z uwzględnieniem wagi zawodnika i wyciśniętego ciężaru) zwycięzcą w kategorii open został Szymon Małkiewicz, który uzyskał 89,235 pkt. Drugi był Mikołaj Krzywda (84,600 pkt), a trzeci Jakub Jażdżewski (83,200 pkt).

W kategorii junior 23 zwyciężył Dawid Bednarski (106,169 pkt). Drugie miejsce zajął Aleksander Niedzielski (100,800 pkt), a trzecie Patryk Bednarski (93,855 pkt).

Najwięcej zawodników do udziału w mistrzostwach zgłosiło się w grupie seniorów. Rywalizacja toczyła się w pięciu kategoriach wagowych. Wśród najlżejszych atletów (do 75 kg) triumfował Marcin Rybczyński, który podniósł ciężar 150 kg. Drugie miejsce wywalczył Mateusz Trzciński (147,5 kg), a trzecie Kamil Szaramowicz (147,5 kg). W kategorii do 85 kg na pierwszym miejscu na podium stanął Marcin Bała (190 kg), a na drugim Karol Dąbek (145 kg).

Dawid Trzciński był najlepszy w kategorii do 95 kg, wyciskając aż 210 kg. Drugie miejsce zajął Piotr Pietrusiński (145 kg), a trzecie Piotr Zachaj (135 kg). W kat. do 105 kg zwyciężył Zbigniew Czajkowski (180 kg). Po laur zwycięstwa wśród najcięższych zawodników (105 kg +) sięgnął Paweł Jabłoński z wynikiem 190 kg. Drugi był Damian Ziemlewski (190 kg), a trzeci Piotr Kwiatkowski (160 kg).

Kategorię open senior wygrał Dawid Trzciński z wynikiem 133,770 pkt. Drugie miejsce zajął Marcin Bała (125,930 pkt), a trzecie Mateusz Trzciński (111,274 pkt).