Sport

Zamknij

Sportowe powitanie wiosny w Sierpcu

. 23:57, 06.04.2026
Skomentuj Sportowe powitanie wiosny w Sierpcu

 

 

Po tegorocznej zimie trudno było odpuścić – pożegnanie musiało mieć rozmach. Śnieg i mróz wyjątkowo dały się we znaki, więc Sierpczanie wypędzali starą porę roku ruchem, hałasem, a nawet ogniem i wodą.

 

Nad Sierpienicą, w okolicach skweru 50-lecia Ogniska TKKF „Kubuś” w Sierpcu, zrobiło się tłoczno. Powitanie wiosny na sportowo przyciągnęło tych, którzy nie potrafią siedzieć bezczynnie. Byli nordicowcy, biegacze, rowerzyści. Jedni przyszli dla ruchu, inni dla tradycji, jeszcze inni – bo ktoś w końcu musi tę zimę symbolicznie pogonić.

Prezes Ogniska TKKF „Kubuś” Jakub Grodzicki powitał uczestników.

Wiosna sama się nie zrobi i trzeba jej pomóc, dlatego włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Powitanie wiosny na sportowo”. Jak najwięcej korzystajmy z pięknej pogody i ruszajmy się na świeżym powietrzu – stwierdził prezes.

Na początek dochowano tradycji. Marzanna najpierw została spalona, a potem, już bez większych sentymentów, trafiła do wody. Zima się skończyła – skończyły się też wymówki.

Potem było już konkretnie. Uczestnicy ruszyli na trasę wzdłuż Sierpienicy. Około pięciu kilometrów – ani dużo, ani mało, ale wystarczająco, żeby poczuć, że sezon się zaczyna. Jedni pobiegli, inni maszerowali, byli też tacy, którzy po prostu wybrali spacer. Każdy w swoim tempie. Na trasie nie brakowało też bardziej wytrwałych – doktor Janusz Maciejewski z kijkami pokonał 10 km.

Nie wszystko jednak wyglądało tak dobrze, jak mogłoby. Po zimie zostało sporo śmieci: plastik, butelki, drobiazgi, które same się przecież nie pojawiły. Marzannę można spalić i utopić w kilka minut, ale porządek wokół nas to już zupełnie inna historia.

Bardzo brakowało mi tego ruchu na świeżym powietrzu. Żadna bieżnia, orbitrek czy inne urządzenia tego nie zastąpią. Wiosno, cieszę się, że wróciłaś – stwierdziła jedna z uczestniczek.

 

(.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekstrasierpc.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%