Pierwsze zwycięstwo Kasztelana!

22:06, 14.09.2024

Na pierwszą wygraną kibice MKS Kasztelan Sierpc musieli czekać aż pięć tygodni, ale w końcu mogli świętować sukces swojej drużyny.

W kolejnym meczu sierpczanie zmierzyli się z zespołem Drukarza Warszawa. Choć wyżej notowani rywale byli faworytem, to piłkarze z Sierpca pokazali ogromną determinację. Grając przed własną publicznością, za wszelką cenę chcieli zdobyć komplet punktów. Od pierwszego gwizdka ruszyli do ataku i szybko przyniosło to efekty. Już w czwartej minucie Adrian Żuchniewicz pokonał bramkarza gości, wyprowadzając Kasztelana na prowadzenie 1:0. Zaledwie cztery minuty później Dominik Stawicki podwyższył wynik na 2:0. Do przerwy Kasztelan kontrolował grę, prowadząc dwoma bramkami.

W drugiej połowie sierpczanie dołożyli jeszcze dwa gole – Gabriel Wiącek i Kamil Nowicki zapewnili drużynie pewne zwycięstwo 4:0. Dzięki temu triumfowi Kasztelan Sierpc awansował na jedenaste miejsce w tabeli z dorobkiem 4 punktów.