Zamknij
REKLAMA

Pomoc dla uchodźców z Ukrainy

06.15, 17.04.2022 . Aktualizacja: 06.16, 17.04.2022
Skomentuj fot. SP Borkowo Kościelne
REKLAMA

 

 

Mieszkańcy gminy Sierpc nie są obojętni wobec nieszczęścia, jakie spotkało Ukrainę. Społeczność z wielkim zaangażowaniem pomogła ludności z ogarniętego wojną kraju.

 

Organizowano wiele zbiórek charytatywnych, zbierano produkty żywnościowe, leki, materace i materiały higieniczne. Na terenie gminy zamieszkali też pierwsi obywatele Ukrainy. Szczególnie ciepło zostali przyjęci pierwsi uczniowie, którzy uczą się już w gminnych szkołach. 18 marca 2022 r. wójt gminy Sierpc Krzysztof Korpoliński wraz z dyrekcją i nauczycielami Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym odwiedził dzieci z Żytomierza, którzy aktualnie przebywają w Rachocinie. Podczas spotkania przekazano dzieciom upominki i prezenty z okazji urodzin oraz wyprawkę do szkoły. Przyjście do polskiej szkoły to duży krok dla najmłodszych, którzy muszą pogodzić się z zaistniałą sytuacją i zintegrować w nowym społeczeństwie. Zorganizowano pierwsze spotkanie, w towarzystwie włodarza gminy i nauczycieli, aby budować poczucie bezpieczeństwa i ułatwić dzieciom aklimatyzację.

—Bardzo cieszę się, że rodzice chcą współpracować i możemy witać dziś w naszych szkołach najmłodszych mieszkańców Ukrainy. Serdecznie dziękuje wszystkim mieszkańcom gminy Sierpc za pomoc i gotowość jej udzielenia dla uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy, za życzliwość okazaną podczas licznych zbiórek najpotrzebniejszych artykułów. Ten nieoceniony gest, w trudnych dla naszych sąsiadów czasach, jest wyrazem państwa empatii i potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy — powiedział wójt gminy Krzysztof Korpoliński.

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%