Zamknij

Dla uchodźców z Ukrainy

14.34, 15.04.2022 . Aktualizacja: 14.34, 15.04.2022
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Gmina Szczutowo wspólnie ze Szkołami Podstawowymi w Gójsku i w Szczutowie, Stowarzyszeniem na rzecz pomocy i rozwoju lokalnej społeczności „RAZEM” oraz jednostkami OSP z terenu gminy przeprowadziła zbiórkę charytatywną dla uchodźców z Ukrainy.

 

W dniach 3-4 marca zostały uruchomione punkty zbiórki w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Gójsku oraz hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Szczutowie.

Zbiórka obejmowała następujące artykuły: koce zwykłe i termiczne, śpiwory, podkładki pod materac do spania z wodoodpornej folii aluminiowej, płaszcze przeciwdeszczowe, środki czystości i higieny (płyny do kąpieli, mydło, dezodoranty, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, grzebienie, bielizna damska, męska, dziecięca, podpaski, pampersy, pieluchy dla dorosłych, papier toaletowy, ręczniki papierowe, ręczniki worki na śmieci, środki dezynfekujące, maski filtrujące lub jednorazowe), żywność (woda, żywność do szybkiego przygotowania, batony, bakalie, orzechy, konserwy, makarony, płatki zbożowe do szybkiego przygotowania), narzędzia kuchenne jednorazowego lub wielokrotnego użytku oraz zapałki, baterie, powerbanki, oświetlenie, w tym latarki, świece, zestawy pierwszej pomocy.

Zebrane artykuły przewieziono do miejsca ich składowania w Centrum Kształcenia Zawodowego w Sierpcu, ul. Armii Krajowej 10.

— Dziękuję wszystkich mieszkańcom o dobrych sercach, którzy włączyli się do akcji poprzez podarowanie niezbędnych artykułów dla potrzebujących. Dziękuję również wszystkim, który przyczynili się do tego, aby ta akcja została pomyślnie przeprowadzona, za ich zaangażowanie i poświęcony czas — powiedział wójt gminy Szczutowo Andrzej Twardowski.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%