Zamknij
REKLAMA

Części do maszyn rolniczych - oryginalne czy zamienniki?

07:14, 03.07.2020 | materiały partnera

Zastanawiasz się jakie części do maszyn rolniczych opłaca się wybrać? Czy warto wydawać pieniądze na nowe i oryginalne komponenty? Może lepiej zaoszczędzić i kupić tańsze części zamienne? Gdzie najlepiej dokonać zakupu i na co patrzeć przy doborze części? W poniższym artykule przedstawimy Ci najważniejsze informacje na temat wyboru części do maszyn rolniczych i podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy ich zakupie. Zapraszamy do lektury!

 

Nowe i oryginalne części do maszyn rolniczych

Kupując nowe i oryginalne części do maszyn rolniczych mamy pewność, że dany produkt charakteryzuje się najwyższą możliwą jakością, a jego wykonanie jest maksymalnie precyzyjne. Jest to najlepsze rozwiązanie, jednak wiele osób uważa, że nie jest to opłacalne. Dlaczego? Ponieważ nowe i oryginalne części są oczywiście najdroższym wyborem. Pamiętajmy jednak, że tego typu produkty cechują się znacznie dłuższą żywotnością, niż komponenty zamienne. Koniec końców, może okazać się, że wydamy więcej pieniędzy kupując niskiej jakości części, które po krótkim czasie ulegną uszkodzeniu i będziemy zmuszeni do kolejnej wymiany. Miejscem, w którym możesz nabyć nowe i oryginalne części do maszyn rolniczych takich marek jak Massey Ferguson czy Maschio Gaspardo, jest internetowy sklep rolniczy Poltechparts.pl, którego siedziba mieści się w Borkowie Kościelnym w gminie Sierpc - https://poltechparts.pl. W tym sklepie możesz nabyć części do takich maszyn jak: ciągniki rolnicze, kombajny, siewniki, opryskiwacze, brony, pługi, kosiarki itd.

Części zamienne wysokiej jakości

Ciekawą alternatywą dla nowych i oryginalnych części są elementy zamienne wysokiej jakości. Są one produkowane przez znanych i cenionych producentów, a ich jakość nie odbiega bardzo od pierwowzoru. Ich cena jest znacznie niższa, przez co bardzo duża część osób decyduje się właśnie na tego typu części. Posiadają one niezbędne certyfikaty, przez co są dopuszczone do eksploatacji.

Tanie “podróbki”

Są to produkty, które powinniśmy od razu odrzucić. Na pierwszy rzut oka wyglądają niemal jak oryginały, jednak po bliższym zapoznaniu się z danym elementem okazuje się, że jego jakość znacząco odbiega od oryginału. Decydując się na tanie “podróbki” może okazać się, że dana część po prostu nie pasuje - w niektórych przypadkach nawet milimetr różnicy może spowodować, że element nie mieści się w swoim miejscu. Zwróćmy również uwagę na fakt, że tanie “podróbki” bardzo niskiej jakości mogą doprowadzić do dużej i kosztownej awarii, a nawet do groźnego wypadku! Takie “podróbki” nie posiadają żadnych certyfikatów co oznacza, że nie mamy żadnej pewności, że część będzie zdatna do użytku. Niestety tanie “podróbki” są nadal kupowane przez rolników, którzy uważają, że nie warto kupować oryginalnych części, ponieważ w gruncie rzeczy płaci się za markę. Jak już wspomnieliśmy, “podróbki” mogą okazać się w przyszłości znacznie bardziej kosztowne, ze względu na częstsze awarie!

Gdzie kupować części do maszyn rolniczych?

Jeżeli wiemy już, jaki rodzaj części do maszyn rolniczych chcemy kupić, musimy zdecydować gdzie dokonamy zakupu. Handlarzy częściami rolniczymi jest w naszym kraju mnóstwo, a w dobie Internetu, liczba ofert jeszcze bardziej się zwiększyła. Gdzie najbezpieczniej dokonać zakupu? Przede wszystkim u autoryzowanego dealera danej marki. Wówczas będziemy mieli pewność, że dana część jest w 100% oryginalna i nowa, a dodatkowo będziemy mogli uzyskać ważne informacje i porady od profesjonalistów. Tak na przykład, kupując części do opryskiwaczy, możemy założyć darmowe konto w sklepie poltechparts.pl i dokonać transakcji w kilka minut. Warto zwrócić uwagę na internetowe sklepy rolnicze, dzięki którym możemy dokonać zakupów bez wychodzenia z domu. 

Części do opryskiwaczy - Poltechparts.pl

Zachowaj ostrożność!

Pamiętajmy jednak, że najlepiej korzystać tylko z takich sklepów, które posiadają siedzibę stacjonarną i są znane na rynku. Raczej odradza się zakup części do maszyn rolniczych od osób prywatnych, ponieważ nie będziemy mieli pewności, czy dana część faktycznie jest warta swojej ceny i czy nie jest uszkodzona.

Mamy nadzieję, że wiesz już jakie części do maszyn rolniczych kupić i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze. Życzymy wydajnej i komfortowej pracy w polu!

 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%