Zamknij
REKLAMA

Czy warto stworzyć plac zabaw w domu dla dziecka?

00.00, 19.08.2022 materiał partnera

Nie ma dziecka, które nie ceniłoby sobie rozrywki, jakiej dostarcza zabawa na placu zabaw. Niestety, ku rozczarowaniu maluchów, spędzanie w takim miejscu wielu godzin dziennie raczej nie wchodzi w rachubę. Atrakcje znane z placu zabaw z powodzeniem mogą jednak zostać odtworzone w domowych warunkach. Jak zorganizować taką przestrzeń w dziecięcym pokoju? Kiedy warto stworzyć domowy plac zabaw dla dziecka?

Plac zabaw w domu – czy to dobry pomysł?

Zorganizowanie placu zabaw w domowym zaciszu wcale nie musi wiązać się z wysokim wydatkiem; wystarczy już kilka elementów, by dziecięcy pokój nabrał nowego charakteru. Rodzice wciąż mogą jednak zadawać sobie pytanie – czy warto przeznaczać na ten cel czas i środki? Istnieje mnóstwo powodów, które przemawiają na korzyść decyzji o stworzeniu małego placu zabaw we wnętrzu domu lub mieszkania.

Deszczowy, ponury dzień? Z domowym placem zabaw to nie problem. Organizując dziecku taką przestrzeń, pozwalasz mu korzystać z ulubionych atrakcji niezależnie od pogody. Domowy plac zabaw pomoże także zadbać o wszechstronny rozwój dziecka. Rozwijające się umysły maluchów potrzebują wielu bodźców. Aktywna, ruchowa zabawa to trening koordynacji i zręczności poprzez świetną rozrywkę! Wymarzony plac zabaw w domu stworzysz dzięki produktom dostępnym w ofercie sklepu Misioo, dostępnej na stronie https://misioohandmade.pl/plac-zabaw-w-domu/.

Jakie elementy znane z placów zabaw mogą się znaleźć w dziecięcym pokoju?

To, czy zorganizowany w domu plac zabaw okaże się strzałem w dziesiątkę, w dużej mierze zależeć będzie od rodzaju atrakcji, jakie do niego wprowadzisz. Jednym z najważniejszych czynników powinny być zatem preferencje dziecka. Jakie elementy może zawierać domowy plac zabaw?

Huśtawka

Kołysanie się sprawia Twojemu maluchowi prawdziwą przyjemność? Zamontowana w pokoju huśtawka pozwoli mu cieszyć się tą formą zabawy o dowolnej porze dnia. Obecność tego elementu w dziecięcym pokoju z pewnością nie pozostanie niezauważona także przez odwiedzających Twoją pociechę kolegów i koleżanki – huśtawka uatrakcyjni wspólną zabawę na przykład na urodzinowych przyjęciach.

Zjeżdżalnia

Z własną domową zjeżdżalnią Twoja pociecha nie będzie musiała z niecierpliwością wyczekiwać kolejnej wizyty na placu zabaw. Beztroskie zjeżdżanie rozjaśni dziecku nawet najbardziej ponure dni i umili czas spędzany z rodzeństwem lub przyjaciółmi. By uczynić zjeżdżalnie jeszcze bardziej atrakcyjną dla malucha, warto osadzić ją w basenie z kulkami i połączyć dwie świetne zabawy w jedną.

Piankowy plac zabaw

Wieloelementowy piankowy plac zabaw to ciekawa propozycja w szczególności dla tych dzieci, które uwielbiają zabawę klockami. Wykonane z miękkiej pianki obiekty, które można dowolnie ze sobą łączyć, pozwolą dziecku puścić wodze wyobraźni i włączyć te produkty w najrozmaitsze zabawy. Obecność basenu z kulkami dodatkowo podniesie wartość tej atrakcji w oczach dziecka.

Basen z kulkami

Twoje dziecko uwielbia spędzać czas na salach zabaw? Wprowadź ich cząstkę w przestrzeń domowego placu zabaw za pośrednictwem basenu z kulkami. Wykonane z miękkiego, bezpiecznego materiału piłeczki to coś, co otworzy przed maluchem zupełnie nowe możliwości rozrywki w czterech ścianach.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%