Po raz piąty zorganizowano Dni Mochowa. Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego. W ciągu dwóch dni były imprezy plenerowe, integrujące ze sobą różne pokolenia poprzez muzykę i zabawę, połączone ze sportem i rekreacją. Razem świętowano dożynki gminne.
Sportowe emocje
Pierwszego dnia rozegrano mecz towarzyski z okazji otwarcia zmodernizowanego boiska gminnego w Mochowie-Parcele. Na murawie w szranki stanęły dwie drużyny zaprzyjaźnionych samorządowców: z powiatu płockiego i z gminy Mochowo grającej wraz z przyjaciółmi. Kapitanem drużyny gospodarzy był wójt gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski, a na czele gości stanął starosta płocki Sylwester Ziemkiewicz. Mecz komentował znany polski dziennikarz Dariusz Szpakowski. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 7:4 (3:2).
Na placu gminnym odbył się festyn rekreacyjny. Można było wziąć udział w konkurencjach zręcznościowych o zabawnych nazwach: „Rodzinny skok w bok”, „Słomiana przebieżka”, „Ziemniaczany strzał” i „Farmerskie zmagania”. Atrakcją wieczoru był koncert zespołu Eratox, a zabawę muzyczną poprowadziła grupa Amico.
[FOTORELACJA]2458[/FOTORELACJA]
Gminne dożynki
W niedzielę dziękowano za plony. Dożynki gminne rozpoczęły się mszą św. w intencji rolników w kościele parafialnym pw. św. Marcina w Mochowie, którą celebrował proboszcz ks. Krzysztof Muzal. Po nabożeństwie korowód dożynkowy, poprowadzony przez Orkiestrę Dętą przy OSP w Bożewie, przemaszerował na teren placu gminnego w Mochowie, gdzie odbywała się dalsza część uroczystości. Starostowie dożynek Kinga Kruszewska-Oleś i Łukasz Pyszyński przekazali chleb wypieczony z mąki zrobionej z ziaren z tegorocznych zbiorów. Gospodarz gminy podzielił go wśród zebranych. Zbigniew Tomaszewski podziękował rolnikom za ich trud, podkreślił, jak ważna jest ich praca, w szczególności w tych trudnych czasach. Do podziękowań dla rolników dołączyli się też starosta sierpecki Andrzej Cześnik oraz wicestarosta sierpecki Sławomir Olejniczak.
Oprawę artystyczną dożynek zapewniły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mochowie, Zespół Tańca Ludowego Mochowo oraz zespoły tańca nowoczesnego działające przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Mochowie, chór „Złota Jesień” oraz Orkiestra Dęta przy OSP w Bożewie.
Dożynkowe wieńce
Zaprezentowane wieńce z sołectw: Bożewo, Bożewo Nowe, Żółtowo oraz z KGW „Boże-wianki” z Bożewa, KGW z Cieślina, KGW Malanowianki z Malanowa Starego, KGW Mochowianki z Mochowa, KGW Żukowianki z Żuk wzięły udział w konkursie na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy”. Komisja konkursowa obejrzała wszystkie prace. Uznano, że każda zasługuje na miano najpiękniejszej i przyznano jednakowe nagrody.
Podczas festynu dożynkowego można było odwiedzić stoiska Kół Gospodyń Wiejskich i posmakować wspaniałych potraw.
Zwieńczeniem obchodów Dni Mochowa był koncert zespołu After Party. Publiczność bawiła się znakomicie przy największych hitach grupy.
Na zakończenie, podczas zabawy pod chmurką, zagrał do tańca zespół Madison.
Przedsięwzięcie było współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekstrasierpc.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz