Zamknij
REKLAMA

Szczęśliwej drogi do następnych jubileuszy

15:41, 11.04.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Tylko miłość potrafi zatrzymać czas” napisał przed laty Marcel Proust. I trudno się z nim nie zgodzić, patrząc na pary, które razem przeżyły ponad pięćdziesiąt lat. Państwa Wiesława i Józef Ramowie oraz Aniela i Józef Jeżewscy już w zeszłym roku świętowali złote gody.

 

Pierwsze spotkanie państwa Jeżewskich odbyło się przed kościołem. Pana Józefa przedstawił pani Anieli jej cioteczny brat Zygmunt. Spodobali się sobie i 27 czerwca 1971 r. wzięli ślub. Państwo Ramowie poznali się dzięki wspólnej znajomej, która razem z panią Wiesią mieszkała na stancji. Przypadli sobie do gustu. 28 kwietnia 1971 r. zawarli związek małżeński.

Po ponad pięćdziesięciu latach od tamtych wydarzeń pary po raz kolejny stanęły przed kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Sierpcu.

— Rocznice ślubu bywają obchodzone przez szczęśliwe pary na równi z urodzinami czy imieninami. Radośnie, bo jest to święto, święto miłości, zaufania, wyrozumiałości i wzajemnego oddania. Dziś wasze osobiste święto, wasza małżeńska codzienność, pracowitość, trud i poświęcenie stają się sprawą wagi państwowej. Osoby, które przeżyły w jednym związku pięćdziesiąt lat lub więcej, są nagradzane w naszym kraju medalem przyznanym przez Prezydenta RP „Za długoletnie pożycie małżeńskie” — powiedziała kierownik Anna Kajkowska, dziękując jubilatom w imieniu państwa za wszystko, czego w życiu dokonali.

Pary odnowiły przysięgę małżeńską, dziękując sobie nawzajem za to, że ich małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe. Medale, na które pracowali tyle dni i nocy, w imieniu Prezydenta RP wręczył jubilatom burmistrz Sierpca Jarosław Perzyński.

— Przez te wszystkie lata prowadziła was wzajemna miłość, szacunek, poczucie odpowiedzialności za współmałżonka, za rodzinę, za jej dzień dzisiejszy i przyszłość. Życzę państwu wielu szczęśliwych lat wspólnego życia w dobrym zdrowiu, wzajemnej miłości i życzliwości najbliższych. Drodzy jubilaci, szczęśliwej drogi do następnych jubileuszy — powiedział burmistrz.

Były kwiaty i gratulacje. Lampką szampana wzniesiono toast za pomyślność w kolejnych latach.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%